صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

شرکت برشنا: بیش از 681 میلیون افغانی بدهی‌های برشنا را جمع کردیم

حکمت‌الله میوندی، سخنگوی شرکت برشنا می‌گوید که به همکاری ریاست استخبارات طالبان، ۶۸۱ میلیون افغانی از بدهی برشنا را جمع‌آورری کرده‌اند.

حکمت‌الله میوندی، سخنگوی شرکت برشنا می‌گوید که به همکاری ریاست استخبارات طالبان، ۶۸۱ میلیون افغانی از بدهی برشنا را جمع‌آورری کرده‌اند.

پیک‌آفتاب: حکمت‌الله میوندی، سخنگوی شرکت برشنا امروز 25 میزان در یک نشست خبری گفت که این مبلغ از سیاست‌مداران سابق، زورمندان، شرکت‌ها، مراکز صنعتی و تجاری گرفته شده که از شرکت برشنا بابت مصرف برق بدهکار بودند.

سخنگوی شرکت برشنا می‌افزاید، کمیسیونی با شرکت نمایندگان با صلاحیت وزارت‌های دفاع و داخله و ریاست عمومی استخبارات طالبان تشکیل شده که عملیات‌هایی را به خاطر دریافت بدهی‌های این ریاست به راه می‌اندازد.

به گفته میوندی این کمیسیون با فرمان ریاست‌الوزرای طالبان تشکیل شده و زیر نظر این ریاست کار می‌کند.

در این نشست خبری، تصریح شد که تنها در جریان دو هفته در شهر کابل، ۳۲۹ بدهکار شناسایی شدند که از این تعداد، ۳۳ تن 6214804 افغانی را پرداخت کرده‌اند.

سخنگوی شرکت برشنا گفت که در این مدت، از مجموع زون‌های پنج‌گانه کشور، 675033925 افغانی جمع‌آوری شده است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر صفی‌الله احمدزی، سرپرست شرکت برشنا از مسئولان ریاست کابل این شرکت خواسته بود تا برای جمع‌آوری هرچه زودتر بدهی‌های مشترکین برشنا تلاش نمایند. او گفته بود: “آن عده از مشترکین که بیش‌تر از دو دوره باقیدار هستند، باید پول صرفیه برق خویش را هرچه زودتر تحویل نمایند”.

برشنا: با فروش جایدادهای قرضداران میلیونی، بدهی برق را پرداخت می‌کنیم

بدهکاری 35 میلیون دالری حکومت اشرف غنی از پول برق وارداتی

هیئتی از ترکمنستان برای حل مسئله انتقال پول برق به کابل آمده است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x