صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

روند اخذ آزمون کانکور 1401، سر از فردا پنج‌شنبه در 33 ولایت کشور آغاز می‌شود

قرار است روند اخذ آزمون کانکور سر از فردا پنج‌شنبه 14 میزان، به مدت سه روز در تمامی ولایت‌ها به استثنای ولایت کابل آغاز شود.

قرار است روند اخذ آزمون کانکور سر از فردا پنج‌شنبه 14 میزان، به مدت سه روز در تمامی ولایت‌ها به استثنای ولایت کابل آغاز شود.

پیک‌آفتاب: اداره ملی امتحانات روز گذشته 12 میزان، با نشر اعلامیه‌ای در رخ‌نامه فیسبوک خود می‌گوید که روند ثبت معلومات بایومتریک متقاضیان آزمون کانکور سال 1401، هم‌زمان در 33 ولایت کشور آغاز گردید و برای دو روز ادامه خواهد داشت. به گفته این اداره، حدود 100 هزار فارغ مکتب‌ها در این روند، معلومات بایومتریک خود را ثبت خواهند کرد.

این اداره در ادامه افزوده است که آزمون کانکور سال 1401، روز پنج‌شنبه 14 میزان، در سراسر کشور به استثنای پایتخت برگزار خواهد شد.

این در حالی است که اداره ملی امتحانات روز ششم و هفتم میزان، روند ثبت‌نام معلومات بایومتریک متقاضیان آزمون کانکور سال 1401 را در ولایت کابل را انجام داده بود. به گفته این اداره حدود 28 هزار فارغ مکتب‌های شهر کابل در این روند، معلومات بایومتریک خود را ثبت کرده بودند.

روند آزمون کانکور سال 1401، در ولایت کابل قرار است روز 21 میزان، برگزار گردد.

عبدالقدیر خموش، سرپرست این اداره پیش‌تر گفته بود که قرار است امسال حدود 100 هزار تن تنها به دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلی جذب شوند که به گفته وی نظر به سال‌های گذشته، افزایش 25 تا 26 درصدی به میان آمده است.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که پیش‌تر مقام‌های وزارت تحصیلات عالی طالبان گفته بودند که قرار است امسال ۱۱۵هزار دانشجو از طریق آزمون کانکور به دانشگاه‌ها و سایر نهادهای تحصیلی افغانستان راه یابند.

طالبان: امسال 115 هزار دانشجو به دانشگاه‌ها راه می‌یابند

پیش از این، یک تن از مسئولان یکی از دانشگاه‌های خصوصی به رادیو آزادی گفته بود که طالبان برای دانشگاه‌های خصوصی، تنها اجازه جذب ۳۰ درصد از شرکت کننده‌های آزمون کانکور را داده که 15 درصد آن باید دختران و 15 درصد دیگر آن پسران باشند، مشروط به این‌که صنف‌های درسی شان از هم جدا باشد.

مسیر ناهموار فرا روی تحصیل کرده‌های امروز افغانستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x