صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بایدن: آینده دموکراسی امریکا زیر تهدید است

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز گذشته دوم نوامبر، در جریان یک سخنرانی تلویزیونی گفت که آینده دموکراسی در انتخابات میان‌دوره‌ای، زیر تهدید جمهوری‌خواهانی قرار دارد که خود کاندیدا اند، اما آماده نیستند نتیجه انتخابات را بپذیرند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز گذشته دوم نوامبر، در جریان یک سخنرانی تلویزیونی گفت که آینده دموکراسی در انتخابات میان‌دوره‌ای، زیر تهدید جمهوری‌خواهانی قرار دارد که خود کاندیدا اند، اما آماده نیستند نتیجه انتخابات را بپذیرند.

پیک‌آفتاب: در حالی که محافظه‌کاران به خاطر وضعیت اقتصادی بر حکومت جو بایدن انتقاد می‌کنند، رئیس جمهور امریکا در جریان سخنرانی‌اش جمهوری‌خواهان را هدف قرار داد.

رئیس جمهور امریکا گفت: “افرادی وجود دارند که در همه سطوح ادارات در امریکا خود را کاندیدا کرده‌اند؛ افرادی که متعهد اند نتایج انتخاباتی را نپذیرند، در آن اشتراک دارند.”

او اتهام وارد کرد که در حدود ۳۰۰ کاندید جمهوری‌خواه، رای‌دهندگان و مقامات انتخابات را مرعوب کرده‌اند.

جو بایدن گفت که این مسیر هرج‌ومرج در امریکا بوده، اقدام «بی‌سابقه»، «غیرقانونی» و «غیر امریکایی» است.

این در حالی است که فقط شش روز دیگر به انتخابات میان‌دوره‌ای در امریکا باقی‌مانده است؛ انتخاباتی که در آن جمهوری‌خواهان برای کنترول بر مجلس نمایندگان امریکا دست بلند دارند و احتمال دارد اکثریت کرسی‌های مجلس سنا را نیز به دست بیاورند.

رئیس جمهور بایدن گفت که پیش از انتخابات، بر شوهر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا حمله خشونت‌بار صورت گرفت و از امریکایی‌ها خواست تا در دفاع از دموکراسی، «خشونت‌سیاسی» و «ارعاب رای‌دهندگان» متحد شوند.

حدود ۲۲ ماه پس از آن که حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین امریکا، بر مقر کانگرس یورش بردند، نظرپرسی‌ها نشان می‌دهد که رای‌دهندگان امریکایی بیش‌تر از وضعیت اقتصادی در این کشور نگران اند.

دموکرات‌ها به دلیل افزایش نرخ‌ها و هراس از رکود اقتصاد مورد انتقاد شدید قرار دارند و محبوبیت جو بایدن نیز از بیش از یک سال به این‌سو کاهش یافته است.

مک کارتی، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان پیش از سخنرانی جو بایدن بر او انتقاد کرده و گفت که رئیس جمهور به عوض متحد ساختن مردم، آنان را متفرق می‌سازد.

او به فاکس‌نیوز گفت که مردم از افزایش نرخ‌ها و وضعیت بد اقتصادی شکایت داشته و در مورد آینده کودکان‌ خویش نگران اند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین امریکا در حالی‌که در گردهمایی هودارانش در شهر پنسیلوانیا سخنرانی می‌نمود، رئیس جمهور بایدن را دشمن امریکا خطاب نمود.

ترامپ: بایدن دشمن امریکاست

بایدن: هنوز تصمیم نگرفته‌ام که در انتخابات 2024 کاندیدا شوم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x