صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بایدن: هنوز تصمیم نگرفته‌ام که در انتخابات 2024 کاندیدا شوم

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، در مصاحبه‌ای که روز گذشته 18 سپتمبر نشر شد، گفته است هنوز تصميم نگرفته که آيا در انتخابات ۲۰۲۴ خود را نامزد ریاست جمهوری خواهد کرد یا خیر.

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، در مصاحبه‌ای که روز گذشته 18 سپتمبر نشر شد، گفته است هنوز تصمیم نگرفته که آیا در انتخابات ۲۰۲۴ خود را نامزد ریاست جمهوری خواهد کرد یا خیر.

پیک‌آفتاب: این اظهارات رئیس جمهور امریکا در حالی بیان شده است که در گذشته بایدن گفته بود خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خواهد کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز اول قوس، اعلام کرد که جو بایدن قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ امریکا کاندیدا شود.

جو بایدن، کاندیدای انتخابات 2024 امریکا

بایدن که در ماه نوامبر ۸۰ ساله می‌شود، در برنامه «۶۰ دقیقه» تلویزیون CBS گفته است که «انتخاب مجدد قصدش» است.

اما رئیس جمهور کنونی امریکا تاکید کرده است که “این فقط یک نیت و قصد است. اما آیا تصمیم قاطع گرفته‌ام که بار دیگر خود را نامزدم کنم؟‌ این چیزی است که باید دیده شود.”

بایدن در ادامه این مصاحبه گفته است که «هنوز بسیار وقت» است تا در درباره‌اش صحبت کرد، اما تاکید کرده که به «تقدیر» احترام دارد.

بایدن در تاریخ امریکا مسن‌ترین رئیس جمهور این کشور است. رئیس جمهور امریکا در پاسخ به سوالی که آیا برای کرسی ریاست جمهوری کشورش‌اش فرد مساعد است یا خیر، به سادگی پاسخ داد و گفت «مرا تماشا کنید» و استدلال کرد که وی باید براساس عمل‌کرداش مورد قضاوت قرار بگیرد.

با آن هم بایدن تایید کرد که میزان محبوبیت‌اش کاهش یافته و افزود که کشورش «واقعاً در وضعیت دشوار قرار دارد.»

در گذشته، قصر سفید بار‌ها گفته بود که بایدن بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خود را نامزد خواهد کرد.

اما پیش از این،؛ دو ماه پیش،‌ یک نظرسنجی که توسط نیویارک تایمز و کالج سینا انجام شد، اکثریت بزرگی از دموکرات‌ها ترجیح دادند که حزب آنان جو بایدن، رئیس جمهور کنونی را نه بلکه فرد دیگری را به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ معرفی کند.

در این نظرسنجی از پاسخ دهندگانی که قصد دارند در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها رأی بدهند، پرسیده شد که آیا می‌خواهند حزب دموکرات بار دیگر بایدن را به حیث نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ معرفی کند یا خیر. تنها ۲۶ درصد پاسخ مثبت داده‌اند، در حالی‌که ۶۴ درصد آنان گفته‌اند که شخص دیگری را ترجیح می‌دهند.

یک‌سوم شرکت کنندگان این نظرسنجی که از بایدن حمایت نمی‌کنند، هم‌چنان گفته‌اند که سن بایدن یک دلایلی است که نمی‌خواهند او رئیس جمهورشان باشد. بایدن که حال ۷۹ ساله است،‌ مسن‌ترین فردی است که تاکنون به عنوان رئیس جمهور امریکا ایفای وظیفه می‌کند و در زمان انتخابات ۲۰۲۴ تقریباً ۸۲ سال سن خواهد داشت.

شصت درصد پاسخ دهندگانی که بالاتر از ۶۵ سال عمر دارند، گفته‌اند که سن بایدن عامل نگرانی اصلی آنان است و به همین دلیل، می‌خواهند حزب دموکرات نامزد دیگری را برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا معرفی کند.

اما پاسخ دهندگان جوان‌تر،‌ بین سنین ۱۸ تا ۳۵،‌ سن بایدن را به ندرت ذکر کرده‌اند. با آن هم، ۱۴ درصد آنان، گفته‌اند که سن رئیس جمهوری کنونی نگرانی عمده آنان است.

براساس این نظرسنجی، ۷۷ درصد امریکایی‌ها معتقد اند که کشورشان در «مسیر اشتباه» در حرکت است. اما ۱۳ درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند باور دارند که کشورش‌شان در «مسیر درست» حرکت می‌کند.

یافته‌های این نظرسنجی که حامیان سایر احزاب را نیز مورد ارزیابی قرار داده است، نشان می‌دهد که ۸۹ درصد پاسخ دهندگان جمهوری‌خواهان، ۸۱ درصد حامیان حزب مستقل (Independent Party) و ۶۳ درصد دموکرات‌ها گفته‌اند که امریکا در «مسیر اشتباه» در حال حرکت است.

افرادی که در این نظرسنجی اشتراک کرده‌اند، در پاسخ به این پرسش که آیا آنان نحوه عمل‌کرد بایدن را تایید یا رد می‌کنند، فقط ۳۳ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که موافق عمل‌کرد رئیس جمهور کنونی امریکا هستند. در میان دموکرات‌ها، این رقم ۷۰ درصد بود.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر داکتر کاخ سفید پس از انجام آزمایش‌هایی که بر اساس روال عادی انجام شد، اعلام کرد که شرایط جسمی جو بایدن، رئیس جمهور ۷۹ ساله امریکا برای انجام وظایفش مناسب است.

پایان انتقال موقت قدرت در امریکا؛ داکتر کاخ سفید: “بایدن سالم است و می‌تواند حکومت کند”

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x