صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

برنامه جهانی غذا: سیلاب‌های اخیر پاکستان، کمک‌رسانی به افغانستان را متاثر ساخته است

برنامه جهانی غذا (WFP) هشدار داده است که سیلاب‌های اخیر در پاکستان، سبب تخریب جاده‌های گردیده است که مواد کمک‌رسانی از آن مسیرها به افغانستان انتقال داده می‌شد.ز

برنامه جهانی غذا (WFP) هشدار داده است که سیلاب‌های اخیر در پاکستان، سبب تخریب جاده‌های گردیده است که مواد کمک‌رسانی از آن مسیرها به افغانستان انتقال داده می‌شد.

پیک‌آفتاب: کریس کایی، رئیس بخش پاکستان برنامه جهانی غذا روز گذشته دوم سپتمبر، که به صورت آنلاین از شهر دبی با خبرنگاران در جینوا، پایتخت سوئیس صحبت می‌کرد، گفته است که در حال حاضر آن‌ها بالای تهیه مواد غذایی به نیازمندان در پاکستان تمرکز می‌کنند.

کایی در ادامه می‌افزاید که آن‌ها نه تنها از کمبود مواد غذایی در پاکستان نگران‌اند، بلکه سیلاب‌های اخیر در پاکستان روند کمک‌رسانی به مردم نیازمند در افغانستان را نیز متاثر ساخته و سبب نگرانی بیش‌تر این سازمان گردیده است.

براساس گفته‌های کریس کایی، پاکستان مسیر خیلی مهم برای رساندن کمک‌های جهان به افغانستان می‌باشد، به دلیل آن‌که بخش بزرگ این کمک‌ها نخست به بندر کراچی و سپس از طریق مسیرهای زمینی به افغانستان منتقل می‌شود.

این مقام بلندپایه برنامه جهانی غذا افزوده است که در حال حاضر جاده‌ها در پاکستان تخریب شده‌اند که این وضعیت، انتقال کمک‌ها را نه تنها در داخل پاکستان بلکه در افغانستان نیز دچار مشکل نموده است.

وی خاطرنشان نمود که محصولات امسال گندم در پاکستان، در مناطقی نگه‌داری می‌شد که بخش بزرگ آن‌را سیلاب‌ها از بین برده‌اند.

این در حالی است که احسن اقبال، وزیر برنامه‌ریزی و توسعه پاکستان روز 30 اگست گفته بود که بازسازی مناطق سیلاب‌زده و زیرساخت‌های آسیب‌دیده در این کشور، بیش از 10 میلیارد دالر بودجه نیاز دارد. اقبال در ادامه گفته بود که جاری شدن سیلاب‌ها تاکنون 1136 کشته برجای گذاشته است. مقامات در این کشور هم‌چنان گفته‌اند که در اثر باران و جاری شدن سیلاب‌های شدید، یک سوم مساحت پاکستان زیر آب رفته است.

این در حالی است که دولت پاکستان روز ۲۶ اگست، به دلیل بارندگی‌های شدید موسمی توام با سیلاب، حالت اضطرار را در آن کشور اعلام کرد.

دولت پاکستان به دلیل سیلاب‌ها و بارندگی شدید در این کشور حالت اضطرار اعلام نمود

این در حالی است که براساس معلومات اوچا یا دفتر هم‌آهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان، در نتیجه سرازیر شدن سیلاب‌ها در سال جاری میلادی، ۲۵۰ تن در افغانستان جان باخته‌اند و بیش از صد هزار تن دیگر متاثر شده‌اند. این نهاد هم‌چنان گفته است که در این سال، ۱۴۰۰۰ خانه، ۱۶۱ مکتب، هفت مرکز صحی، ۷۵۰۰ مالداری، ۶۱ مرکز توزیع آب آشامیدنی و محصولات زراعتی ۸۴۵۰۰ هکتار زمین، ویران یا صدمه دیده‌اند.

اوچا: در نتیجه سیلاب‌های اخیر در افغانستان، 250 تن جان باخته‌اند

مردم افغانستان به دلیل نابه‌سامانی‌های سیاسی در یک سال اخیر، با گرسنگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، زیرا با حاکمیت دوباره طالبان، بخش بزرگی از کمک‌های جهانی به افغانستان قطع گردیده که باعث شده تا اکثریت کسب‌وکارها به شمول فعالیت‌های اقتصادی در کشور متوقف گردد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x