صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

اطمینان طالبان از تامین امنیت نهادهای دیپلماتیک در افغانستان

وزارت خارجه طالبان از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با مارکوس پوتزل، سرپرست و معاون یوناما یا دفتر سیاسی سازمان ملل در افغانستان خبر می‌دهد.

وزارت خارجه طالبان از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با مارکوس پوتزل، سرپرست و معاون یوناما یا دفتر سیاسی سازمان ملل در افغانستان خبر می‌دهد.

پیک‌آفتاب: عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان روز گذشته 30 سنبله، با نشر رشته توییتی گفت که در این دیدار دو طرف درباره نشست هفته آینده شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان و رسیدن نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان گفتگو کرده‌اند.

در این دیدار، امیرخان متقی به مارکوس پوتزل درباره هم‌کاری بیش‌تر با تمامی نمایندگی‌های دیپلماتیک به شمول سازمان ملل، اتخاذ تدابیر امنیتی قوی برای تامین امنیت ساختمان و کارمندان آن‌ها و ایجاد تسهیلات بیش‌تر برای رفت‌وآمد کارمندان این دفاتر، اطمینان داده است.

متقی هم‌چنان در این دیدار گفته است که طالبان پالیسی «تعامل سازنده» را با جهانیان پیش می‌برد و در این زمینه، یوناما می‌تواند نقش خوبی ایفا کند.

وزارت خارجه طالبان در حالی از تامین امنیت نهادهای دیپلماتیک به مارکوس پوتزل، سرپرست و معاون دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان اطمینان می‌دهد که روز 14 سنبله، انفجاری در میان متقاضیان ویزای روسیه در مقابل سفارت روسیه در کابل به وقوع پیوست که در نتیجه هشت تن به شمول دو دیپلمات روس کشته شدند و وقوع این انفجار باعث نگرانی نهادهای دیپلماتیک در افغانستان گردید.

انفجار در غرب کابل؛ سه تن به شمول دو دیپلمات روسی کشته شدند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x