صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پوتین از تخلیه غیرنظامیان از منطقه خرسون حمایت می‌کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تخلیه غیرنظامیان از بخش‌های جنوبی منطقه خرسون که نشانه وخامت اوضاع و عقب‌نشینی روسیه در یکی دیگر از شدیدترین مناطق مورد مناقشه اوکراین می‌باشد، حمایت کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تخلیه غیرنظامیان از بخش‌های جنوبی منطقه خرسون که نشانه وخامت اوضاع و عقب‌نشینی روسیه در یکی دیگر از شدیدترین مناطق مورد مناقشه اوکراین می‌باشد، حمایت کرد.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز پنجم نوامبر، با نشر گزارشی می‌گوید که ولادیمیر پوتین روز گذشته تخلیه غیرنظامیان از بخش‌های منطقه تازه الحاق شده خرسون را تائید نمود که آخرین نشانه وخامت اوضاع و عقب‌نشینی روسیه در یکی از شدیدترین مناطق مورد مناقشه با اوکراین می‌باشد.

رویترز هم‌چنان می‌افزاید که نظامیان اوکراینی خود را برای نبردی جدی علیه دشمنان روسی خود در اطراف خرسون با افراز کمین‌هایی که قرار است در جریان هفته‌های آینده، مناقشه برای کنترل یکی از شهرهای کلیدی در سواحل غربی دریای دنیپرو؛ دروازه ورودی منطقه کریمیه افزایش یابد، آماده می‌کنند.

رویترز به نقل از معاون والی گماشته شده از سوی روسیه در منطقه خرسون، نوشته است که به دلیل احتمال حمله اوکراین به این شهر، قانون منع رفت‌وآمد 24 ساعته نافذ شده است.

در گزارش هم‌چنان آمده است که رئیس جمهور روسیه پیش از این گفته بود که غیرنظامیان باید از منطقه مورد مناقشه خرسون تخلیه شوند.

به گفته رویترز، این اولین اعتراف پوتین از وخامت اوضاع در منطقه‌ای است که ادعا می‌کند آن‌را به قلمرو روسیه الحاق کرده است.

این در حالی است که نیروهای اوکراینی با استفاده از سلاح‌های به دست آورده از نظامیان روسیه، به سمت اهدافی در نزدیکی شهر کلیدی باخموت (Bakhmut) در شرق منطقه دونتسک شلیک کرده‌اند. درگیری‌ها در منطقه‌ای که مسکو در پی تصرف آن است نیز هم‌چنان با شدت ادامه دارد.

امریکا روز گذشته، از کمک نظامی جدیدی 400 میلیون دالری برای بازسازی تانک T-45،  T-72و سیستم دفاع موشکی هاواک اوکراین خبر داده است.

شی‌جین پینگ، رئیس جمهور چین و اولاف شولتز، نخست وزیر آلمان تهدید روسیه از استفاده نمودن از سلاح اتمی در جنگ اوکراین را محکوم کرده و گفته‌اند که روسیه با توصل به استفاده از سلاح اتمی، از خط سرخ جامعه بین‌المللی عبور خواهد نمود.

وزرای خارجه گروه G7 نیز اعلام نموده‌اند که هرگونه استفاده از سلاح های کیمیاوی، بیولوژیکی یا اتمی توسط روسیه، با عواقب شدیدی از سوی این کشورها روبه‌رو خواهد شد و هم‌چنان این گروه خواستار پایان دادن به جنگ اوکراین و مسکو شده‌اند.

این در حالی است پیش‌تر ولادیمیر سالدو، والی خرسون روز 31 اکتبر، اعلان نموده بود که در نظر دارد تا 60 هزار تن را از منطقه خرسون تخلیه نمایند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x