صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

برنامه جهانی غذا: 72 هزار تُن مواد غذایی در مناطق دور دست افغانستان ذخیره شده است

برنامه جهانی غذا (WFP) از ذخیره کردن ۷۲ هزار تُن مواد غذایی در مناطق دور افتاده افغانستان، در آستانه زمستان خبر داده و می‌گوید که این روند ادامه دارد.

برنامه جهانی غذا (WFP) از ذخیره کردن ۷۲ هزار تُن مواد غذایی در مناطق دور افتاده افغانستان، در آستانه زمستان خبر داده و می‌گوید که این روند ادامه دارد.

پیک‌آفتاب: برنامه جهانی غذا روز گذشته 13 نوامبر، در توییتی گفت که هدف از این برنامه، دسترسی به مواد غذایی در جریان زمستان، برف‌باری، یخ‌بندان و بسته شدن راه‌های مواصلاتی در افغانستان است.

برنامه جهانی غذا می‌گوید که در نظر دارد تا ۱۰۰ هزار تُن مواد غذایی را به هدف انتقال ماهانه برای حدود ۱۵ میلیون تن از افغانستانی‌های نیازمند ذخیره کند.

وحیدالله امانی، سخنگوی برنامه جهانی غذا در افغانستان به رسانه‌ها گفت که کمک‌های این برنامه به افغانستانی‌های نیازمند، تا آخر ماه مارچ و پایان زمستان ادامه خواهد یافت. او هم‌چنان خواهان تسریع کمک‌رسانی از سوی تمویل‌کننده‌ها شد.

او تصریح نمود: “امید ما همین است که کمک‌ها را سرعت ببخشند تا ما بتوانیم پلانی را که داریم، به موقع تطبیق کرده بتوانیم و مردمی که نیازمند هستند، به آن‌ها کمک‌ها را فراهم کرده باشیم. حجم بحران به حدی وسیع است که امکانات ما محدود است و نمی‌توانیم برای همه‌شان رسیدگی کنیم.”

امانی افزود که برای ذخیره کردن و توزیع مواد غذایی در زمستان پیش‌رو، به ۱.۴ میلیارد دالر نیاز دارند. به گفته او، برنامه جهانی غذا، بخشی از کمک‌ها را دریافت کرده و منتظر کمک‌های بیش‌تر است.

برنامه جهانی غذا و سایر اداره‌های سازمان ملل، زمستان پیش‌رو در افغانستان را سخت و شدید پیش‌بینی می‌کنند و به کمک‌رسانی بیش‌تر به نیازمندان در این کشور تاکید می‌ورزند.

برنامه جهانی غذا، شمار کسانی را که در افغانستان امنیت غذایی ندارند، نزدیک به ۱۹ میلیون تن تخمین می‌کند و می‌گوید که شش میلیون تن از آن‌ها با درجه اضطراری امنیت غذایی روبه‌رو اند.

برنامه جهانی غذا: 19 میلیون تن در افغانستان، مصئونیت غذایی ندارند

این برنامه، شام روز گذشته، ویدیوی را به اشتراک گذاشت که در آن یک مادر از ناتوانی اقتصادی‌اش خیلی می‌نالد: “حوصله‌ام به حدی سر می‌رود که کاش کسی فرزندانم را می‌خرید، من می‌فروختم. راحت زندگی می‌کردند و نزد خودم خوار و زار نمی‌بودند.”

از سوی دیگر، آگاهان اقتصادی می‌گویند که افغانستان با اتکای بیش‌تر به کمک‌های خارجی در گذشته، پس از حاکمیت مجدد امارت اسلامی در 15 اگست سال گذشته، دچار بحران اقتصادی شدید شد.

بر اساس آمار رسمی سازمان ملل، در این مدت تنها ۷۰۰ هزار تن از کارمندان پیشین دولتی، وظایف خود را از دست داده‌اند که بر وضعیت شکننده اقتصادی افغانستان و حجم بی‌کاری در این کشور، آسیب دیگری وارد کرده است.

این در حالی است که پیش‌تر سازمان غذا و زراعت سازمان ملل (FAO) گفته بود که تا ماه نوامبر سال روان میلادی، نزدیک به ۲۰ میلیون تن در افغانستان با شرایط بحرانی یا اضطراری غذایی مواجه خواهند شد.

سازمان ملل: 20 میلیون انسان در افغانستان در شرایط بحرانی غذایی و حالت اضطرار به سر می‌برند

سازمان ملل: افغانستان به لحاظ مصرف کامل مواد غذایی هنوز هم در پایین‌ترین سطح قرار دارد

برنامه جهانی غذا به افغانستانی‌های نیازمند، ماهانه کمک توزیع می‌کند

برنامه جهانی غذا: به 1.1 میلیارد دالر برای کمک‌رسانی به مردم افغانستان نیاز داریم

برنامه جهانی غذا: روند توزیع کمک‌ها را افزایش می‌دهیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x