صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

برنامه جهانی غذا: روند توزیع کمک‌ها را افزایش می‌دهیم

برنامه جهانی غذا (WFP) می‌گوید که قصد دارد از ماه روان میلادی الی ماه مارچ سال آینده میلادی، به 15 میلیون تن ماهانه کمک‌های بشردوستانه را توزیع کند که به این ترتیب روند توزیع کمک‌های غذایی برای نیازمندان در افغانستان گسترش می‌یابد.

برنامه جهانی غذا (WFP) می‌گوید که قصد دارد از ماه روان میلادی الی ماه مارچ سال آینده میلادی، به 15 میلیون تن ماهانه کمک‌های بشردوستانه را توزیع کند که به این ترتیب روند توزیع کمک‌های غذایی برای نیازمندان در افغانستان گسترش می‌یابد.

پیک‌آفتاب: وحیدالله امانی، سخنگوی برنامه جهانی غذا در افغانستان روز گذشته به رادیو آزادی گفت: “این کمک‌های غذایی شامل ذخیره ۱۵۰ هزار تُن مواد خوراکی در مناطقی است که در زمستان راه‌های مواصلاتی‌شان مسدود می‌شوند. این کمک‌های ذخیره شده می‌تواند به 2.2 میلیون تن کمک کند تا از کمبود شدید مواد غذایی در طول زمستان جلوگیری کند.”

امانی می‌گوید که برای اجرای این طرح تا ماه مارچ ۲۰۲۳، به 1.1 میلیارد دالر نیاز است و او ابراز امیدواری کرده که نهادهای کمک‌رسان و کشورها این هزینه را بپردازند.

اما بسیاری از مردم از روند توزیع کمک‌های بشردوستانه در افغانستان شکایت دارند. شماری زیادی می‌گویند که کمک‌ها به نیازمندان واقعی نمی‌رسد.

افزون بر موارد بالا، پیش‌تر برنامه جهانی غذا (WFP) بار دیگر نگرانی‌اش را در مورد وضعیت بشری در افغانستان ابراز کرد و گفت که در حال حاضر حدود 19 میلیون تن با عدم مصئونیت غذایی روبه‌رو هستند.

برنامه جهانی غذا: 19 میلیون تن در افغانستان، مصئونیت غذایی ندارند

این در حالی است که برخی از نهادهای بین المللی ابراز نگرانی کرده‌اند که با فرا رسیدن زمستان، نیاز افغانستانی‌ها به کمک‌های بشردوستانه در افغانستان افزایش می‌یابد.

برنامه جهانی غذا می‌گوید که در سال۲۰۲۱ میلادی، به ۱۴ میلیون تن در افغانستان رساندن کمک‌های غذایی را هدف قرار داده بود، اما پس از تحولات سیاسی در ماه اگست سال گذشته، نیازهای مردم در این کشور افزایش یافت و این سازمان سال گذشته به 15 میلیون تن کمک‌رسانی کرد.

در پیوند به این موارد، پیش‌تر مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل روز ۲۹ اگست، از کشور‌های جهان خواست تا کمک‌های انکشافی را بار دیگر برای افغانستان از سر گیرند، زیرا این کشور با بحران بشری و اقتصادی مواجه است.

سازمان ملل: وضعیت کنونی افغانستان فراتر از بحران انسانی است

این در حالی مطرح می‌شود که پیشتر برنامه جهانی غذا گفته بود که در زمستان پیش‌رو، برای کمک‌رسانی به ۱۸ میلیون تن در افغانستان که از ناامنی غذایی رنج می‌برند، به ۱.۱ میلیارد دالر فوری نیاز دارند.

برنامه جهانی غذا: به 1.1 میلیارد دالر برای کمک‌رسانی به مردم افغانستان نیاز داریم

سازمان ملل: حدود شش میلیون تن در افغانستان با گرسنگی حاد مواجه خواهند شد

برنامه جهانی غذا به افغانستانی‌های نیازمند، ماهانه کمک توزیع می‌کند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x