صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وال‌استریت ژورنال: غربی‌ها خواهان مذاکره روسیه و اوکراین پیش از رسیدن زمستان اند

وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات امریکایی و دیپلماتان اروپایی گزارش داد که امریکا از کی‌ف خواسته است تا قبل از رسیدن زمستان، به فکر آغاز مذاکرات صلح با مسکو باشد.

وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات امریکایی و دیپلماتان اروپایی گزارش داد که امریکا از کی‌ف خواسته است تا قبل از رسیدن زمستان، به فکر آغاز مذاکرات صلح با مسکو باشد.

پیک‌آفتاب: وال‌استریت ژورنال تحلیل می‌کند که غربی‌ها احساس می‌کنند با فرارسیدن زمستان، شاید نیروهای اوکراینی به موفقیت‌های بیش‌تر نظامی دست نیابند و جنگ طولانی شود.

مقامات غربی نگران پی‌آمدهای سیاسی و انسانی افزایش بهای غذا و انرژی، تلفات انسانی و هزینه‌های نظامی جنگ برای اوکراین و کشورهای غربی اند.

یک دیپلمات اروپایی به وال‌استریت ژورنال گفته است: “موضع ما این است که زمان آغاز گفتگوهای صلح به عهده اوکراینی‌ها است، اما چه بهتر اگر زودتر آغاز شود.”

امریکا و برخی کشورهای اروپایی نگران‌اند که ارسال سلاح به اوکراین، از ذخایر نظامی آنان کاسته است و این روند نمی‌تواند پایدار بماند. تنها امریکا تاکنون نزدیک به ۱۹ میلیارد دالر کمک نظامی، به شمول محموله‌های سلاح، به اوکراین ارسال کرده است.

یک مقام غربی گفت: “ما یک مشکل عملی در برابر پیش‌رفت نظامی اوکراین می‌بینم و آن کمبود مهمات است.”

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که پیش‌تر روزنامه گاردین نوشته بود که اتحادیه اروپا در شرایطی که اقتصاد کشورهای عضو این پیمان رو به وخامت گذاشته و ایالات متحده نیز با رکود روبه‌رو است، طوری‌که نشانه‌های آن روزبه‌روز آشکار می‌شود، باید با روسیه مذاکره کنند.

گاردین: امریکا و اروپا به مذاکره با روسیه مجبور می‌شوند

از سوی دیگر، رئیس جمهور بایدن روز ۱۰ نوامبر، در کاخ سفید در مورد آغاز مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین گفت: “باید دیده شود که آیا اوکراین آماده سازش است یا خیر. آن‌ها در حالی‌که زخم‌های جنگ بر تن‌شان تازه است، باید این تصمیم را بگیرند”.

پس از سفر جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به کی‌ف در چهارم نوامبر، ولادیمیر زلنسکی آمادگی مشروط خود برای آغاز مذاکره با روسیه را اعلام کرد. سالیوان در این سفر به نمایندگی از کاخ سفید گفته بود که اگر اوکراین آمادگی خود را برای مذاکرات اعلام دارد، حمایت‌های بیش‌تری به دست آورده می‌تواند.

دیپلماتان اروپایی به وال‌استریت ژورنال گفته‌اند که مشاور امنیت ملی امریکا به حکومت اوکراین توصیه کرده است که برای مذاکرات باید مطالبات واقع‌بینانه، از جمله صرف نظر کردن از خواست بازپس گرفتن شبه جزیره کریمه را دنبال کند.

با این حال، زلنسکی و مشاوران او هشدار دادند که افزایش فشار بر اوکراین برای مصالحه و گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه چیزی شبیه تسلیم شدن است.

برخی از مقامات امریکایی و اروپایی نیز گفته‌اند که اوکراینی‌ها با توجه به پیش‌رفت‌های نظامی‌شان، از جمله بازپس‌گیری خرسون، دلیل اندکی برای پذیرش خواسته‌ها و شرایط روسیه دارند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر کی‌ف گفته بود، تا زمانی‌که ولادیمیر پوتین در قدرت باشد، با مسکو مذاکره نخواهد کرد.

اوکراین: تا زمانی‌که پوتین در اریکه قدرت باشد، با روسیه گفتگو نمی‌کنیم

مکرون: اوکراین باید زمان و شرایط صلح با روسیه را مطرح کند

سی نماینده دموکرات امریکا خواهان توافق با روسیه جهت پایان جنگ در اوکراین شدند

جان کربی: امریکا به دنبال درگیری با روسیه نیست

سی نماینده دموکرات امریکا خواهان توافق با روسیه جهت پایان جنگ در اوکراین شدند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x