صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

مکرون: اوکراین باید زمان و شرایط صلح با روسیه را مطرح کند

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در مراسم افتتاحیه نشست «فریاد صلح» در شهر روم ایتالیا گفته است که این به اوکراین مربوط است که زمان و شرایط گفتگو صلح با روسیه را مطرح کند.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در مراسم افتتاحیه نشست «فریاد صلح» در شهر روم ایتالیا گفته است که این به اوکراین مربوط است که زمان و شرایط گفتگو صلح با روسیه را مطرح کند.

پیک‌آفتاب: اسوشیتد پرس روز گذشته 23 اکتبر، گزارش داده که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان افتتاح نشست سه‌روزه «فریاد صلح» در شهر روم ایتالیا، گفته است: “این به اوکراین بستگی دارد که زمان و شرایط صلح با روسیه را تعیین کند”. مکرون در ادامه تاکید کرد که پایان جنگ نمی‌تواند تطهیر کننده قانون قوی‌ترین افراد باشد.

مکرون در ادامه گفته است که جامعه جهانی آن‌جا خواهد بود، وقتی که اوکراین زمان را مشخص کند.

مکرون در نشستی که از سوی موسسه خیریه کاتولیک که رابطه نزدیک با کلیسای واتیکان دارد، گفت: “سکوت بی‌طرفانه جهان به معنی پذیریش اوامر و قواعد قوی‌ترین‌هاست و من هم‌راه آن مخالف هستم.”

رئیس جمهور فرانسه در ادامه می‌افزاید که به دلیل رسیدن فصل زمستان و افزایش هزینه‌های انرژی، نگران حمایت متحدین اروپایی از اوکراین است.

براساس گزارش، نشست سه روزه «فریاد صلح» را که با حمایت مجمع سانت ایجیدیو (Sant’Egidio) برگزار شده است، با سخنان پاپ فرانسس به پایان خواهد رسید.

پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، پاپ فرانسس درباره افزایش ساخت‌وساز و استفاده از وسایل نظامی هشدار داده بود، اما گفته بود که این حق اوکراین است تا از خود دفاع کند.

در گزارش هم‌چنان آمده است که جورجیا ملونی، نخست وزیر جدید ایتالیا و از رهبران ائتلاف راست افراطی، سرسختانه از کمک به اوکراین برای دفاع از حاکمیت این کشور حمایت می‌کند، اما اعضای این ائتلاف با روسیه هم‌گام هستند.

روز گذشته و در حاشیه این نشست، رهبران دو کشور ایتالیا و فرانسه با هم دیدار داشتند. براساس گفته‌های دفتر نخست وزیر ایتالیا، دو طرف توافق کرده‌اند تا با یک‌دیگر درباره چالش‌های بزرگ و مشترک در سطح اروپا و رعایت منافع ملی متقابل کار کنند.

رهبران ایتالیا و فرانسه در دیدار خود هم‌چنین درباره نیاز به پاسخ‌های سریع و مشترک به مشکلات افزایش قیمت انرژی، حمایت از اوکراین، شرایط سخت اقتصادی و مدیریت مهاجرین، بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

امانوئل مکرون هم‌چنان در حاشیه این نشست با پاپ فرانسس دیدار کرده و گفته است که در حال حاضر صحبت و یا دعوت به صلح، ممکن است برای کسانی که برای آزادی می‌جنگند، غیرقابل تحمل و یا حتا خیانت به اوکراین تلقی شود.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه افزوده است که صلح نمی‌تواند به معنای تسخیر قدرت روسیه و یا تطهیر کننده قانون قوی‌ترین افراد باشد و آتش‌بس نیز نمی‌تواند نشان‌دهنده وضعیت امور باشد.

مکرون در ادامه افزوده است: “ما از مردم اوکراین می‌خواهیم در یک نقطه خاص، درباره زمان و شرایط صلح تصمیم بگیرند. صلح با طرف مقابل که امروز دشمن است، دور یک میز ساخته خواهد شد و جامعه بین‌المللی آن‌جا خواهد بود.”

مکرون در اخیر گفته است که پرورش صلح در اروپا، به تعادل احترام، عمل متقابل و عدالت ارتباط دارد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x