صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

افراسیاب ختک: طالبان به دستور یک افسر نظامی پاکستان، داکتر نجیب را کُشتند

افراسیاب ختک، عضو پیشین سنای پاکستان گفته است طالبان به دستور یک افسر نظامی پاکستان، داکتر نجیب‌الله، رئیس جمهور‌ سابق افغانستان را کُشتند.

افراسیاب ختک، عضو پیشین سنای پاکستان گفته است طالبان به دستور یک افسر نظامی پاکستان، داکتر نجیب‌الله، رئیس جمهور‌ سابق افغانستان را کُشتند.

پیک‌آفتاب: افراسیاب ختک در توییتی گفته است که طالبان پس از تصرف کابل در سال ۱۳۷۵، در نیمه‌های شب با این افسر پاکستانی به دفتر سازمان ملل رفتند و نجیب‌الله و برادرش را کُشتند و این آغاز ویرانی افغانستان بود.

به باور ختک؛ پاکستان، طالبان را برای از بین بردن افغانستان به عنوان یک کشور و یک ملت به افغانستان فرستادند و در نخستین اقدام آن‌ها داکتر نجیب‌الله را به قتل رساندند.

داکتر نجیب‌الله احمدزی، با پیروزی مجاهدین در سال ۱۳۷۱، به دفتر سازمان ملل در کابل پناهنده شد.

طالبان در سال ۱۳۷۵ به محض ورود به شهر کابل، نجیب‌الله و برادرش را از دفتر سازمان ملل بیرون کردند و در چهارراهی آریانا به پایه برق آویختند.

افراسیاب ختک در بیست‌وششمین سالگرد کشته شدن داکتر نجیب‌الله گفته که طالبان پس از تصرف کابل، در نیمه‌های شب با این افسر نظامی پاکستان به دفتر سازمان ملل رفتند و داکتر نجیب‌الله و برادرش را کُشتند.

این عضو پیشین سنای پاکستان می‌گوید که نجیب‌الله خواهان افغانستان پیش‌رفته و آزاد بود، از همین‌رو به نماد ملی برای اکثر مردم افغانستان بدل شده است.

افراسیاب ختک می‌گوید که طالبان در دور نخست حکومت‌شان، افغانستان را به مرکز تروریست‌های خارجی و میدان جنگ بزرگ تبدیل کردند.

او با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان، از جهان خواست که از مقاومت در برابر طالبان حمایت کند.

این در حالی مطرح می‌شود که اعضای خانواده داکتر نجیب‌الله، رئیس جمهور سابق افغانستان به مناسبت بیست‌وششمین سال‌روز قتل وی، می‌گویند قطعه زمینی را که در پکتیا از داکتر نجیب به میراث مانده بود، برای ساختن یک مکتب اختصاص می‌دهند.

فتانه نجیب: زمین میراثی داکتر نجیب را در پکتیا برای ساختن مکتب وقف می‌کنیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x