صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پیروزی دموکرات‌ها برای کنترل سنا؛ بایدن: بسیار خوشحال هستم

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا با ابراز رضایت از میزان مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای کانگرس امریکا، پس از آن‌که حزب‌اش موفق به گرفتن کنترل مجلس سنا گردید، گفته است که بسیار خوشحال است.

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا با ابراز رضایت از میزان مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای کانگرس امریکا، پس از آن‌که حزب‌اش موفق به گرفتن کنترل مجلس سنا گردید، گفته است که بسیار خوشحال است.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز یک‌شنبه 13 نوامبر، با نشر گزارشی از پیروزی حزب دموکرات برای کنترل سنا در حالی خبر می‌دهد که قرار است جو بایدن به دو سال آینده ریاست جمهوری‌اش نگاه نماید.

بایدن در گفتگو با خبرنگاران در کامبودیا، قبل از نشست سران کشورهای شرق آسیا گفته بود که حضور در انتخابات، بازتاب دهنده کیفیت نامزدهایی است که حزب‌اش معرفی نموده است. به ویژه در نوادا که سناتور «کاترین کورتز ماستو» با اختلاف اندکی موفق شد رقیب خود، «آدام لاکسالت» از حزب جمهوری‌خواه را شکست دهد.

این گزارش افزوده است که پیروزی دموکرات‌ها در دور دوم انتخابات در جورجیا که قرار است ماه آینده برگزار شود، اکثریت مطلق را به حزب دموکرات می‌دهد، اما در صورت شکست حزب دموکرات در جورجیا، باعث تقسیم کرسی‌های مجلس سنا به طور مساویانه 50-50 می‌شود که زمینه را برای پاس نمودن نامزدهای اصلی برای پست‌های مهم دولتی و لوایح ریاست جمهوری سخت خواهد نمود.

بایدن هم‌چنان به خبرنگاران گفت: “ما اکنون روی جورجیا تمرکز کرده‌ایم. جایی که فعلاً هستم، احساس خوبی دارم و می‌دانم یک خوش‌بین هستم.”

رویترز در ادامه نوشت که کنترل پارلمان هنوز قطعی نشده است، اما بایدن گفته است: “چنین پیروزی برای دموکرات‌ها «منبسط کننده» خواهد بود، اما جمهوری‌خواهان قدرت‌گیری در واشنگتن را به خوبی پیش‌بینی نکرده بودند.”

با این وجود، بایدن انتخابات میان‌دوره‌ای را به عنوان آزمونی برای دموکراسی امریکا خوانده بود، در حالی‌که صدها نامزد جمهوری‌خواه و حامیان این حزب از ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور مبنی بر دزدیده شدن انتخابات ریاست جمهوری 2020 حمایت کرده بودند.

بایدن در ادامه گفتگو خود با خبرنگاران گفته است: “انتخابات نشان داد که حزب جمهوری‌خواه باید تصمیم بگیرد که چه کسانی هستند.”

براساس گزارش رویترز، برخی از جمهوری‌خواهان با توجه به این‌که برای دو سال دیگر در اقلیت قرار بگیرند، ابراز نارضایتی نموده‌اند. سناتور «جاش هاولی» با نشر توییتی نوشت: “حزب قدیمی مرده است. زمان دفن آن است. چیزی جدید بسازید.”

این در حالی است که براساس رقابت شدید میان هر دو حزب، انتخابات میان دوره‌ای مشخص خواهد نمود که آیا جمهوری‌خواهان به قدرت در کانگرس دست خواهند یافت یا خیر؟

رقابت شدید برای به دست آوردن قدرت در کانگرس؛ آیا جمهوری‌خواهان موفق خواهند شد؟

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x