صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

رهبر کلیسای ارتودوکس: گناهان سربازان روسی کشته شده در جنگ اوکراین بخشیده می‌شود

عالی‌ترین مرجع مذهبی روسیه در یک مراسم مذهبی گفته است که خداوند تمام گناهان سربازان روسی را که در جنگ اوکراین کشته می‌شوند، می‌بخشاید.

عالی‌ترین مرجع مذهبی روسیه در یک مراسم مذهبی گفته است که خداوند تمام گناهان سربازان روسی را که در جنگ اوکراین کشته می‌شوند، می‌بخشاید.

پیک‌آفتاب: کیریل یکم، اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس که از حامیان ولادیمیر پوتین است، قبلاً از مخالفان جنگ اوکراین انتقاد کرده بود.

به نقل از رویترز، او که در یک مراسم نیایش برای ختم سریع جنگ اوکراین دعا می‌کرد گفت: “اگر کسی بنا به حس وظیفه یا حرمت سوگند آن‌چه از او خواسته می‌شود، انجام دهد و در عین وظیفه کشته شود، بدون‌شک قربانی داده است. در واقع، او خود را برای دیگران فدا کرده است. بنابراین، ما باور داریم که این فداکاری‌ گناهانش را پاک می‌کند”.

حمایت کیریل یکم از جنگ روسیه در اوکراین، باعث اختلافات در کلیسای ارتودوکس در روسیه و بقیه کشورهای جهان شده است.

از سوی دیگر؛ پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مخالفان جنگ اوکراین است و به نظر می‌آید که او به طور غیرمستقیم از مواضع اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس روسیه در رابطه با جنگ اوکراین انتقاد کرده است، زیرا او گفت که خداوند از جنگ حمایت نمی‌کند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان گفته بود که جنگ در اوکراین به جنگ منطقه‌ای مبدل شده که پی‌آمد آن برای کل جهان سنگین و غم‌انگیز است. فرانسیس با نشر یک پیامی به تاریخ ۱۴ جون، گفت که حمله روسیه به اوکراین به مثابه نقض حق تعیین سرنوشت یک کشور تلقی می‌شود.

پاپ فرانسیس: جنگ اوکراین به جنگ منطقه‌ای تبدیل شده است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x