صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پوتین خواستار افزایش تولید تسلیحات به دلیل جنگ اوکراین شد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، از مقام‌های این کشور خواست تا ساخت تسلیحات را سریعاً افزایش داده و در اختیار نیروهای روسیه قرار دهند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، از مقام‌های این کشور خواست تا ساخت تسلیحات را سریعاً افزایش داده و در اختیار نیروهای روسیه قرار دهند.

پیک‌آفتاب: اسوشیتد پرس روز گذشته 25 اکتبر، گزارش داده که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، از مقامات این کشور خواسته است تا ساخت تسلیحات را سریعاً افزایش داده و در اختیار نیروهای روسیه و به ویژه در مناطق غربی که نیروهای تهاجمی اوکراین توانسته‌اند نیروهای نظامی روسیه را وادار به عقب‌نشینی کنند، قرار دهند. پوتین تاکید کرده که بروکراسی را در ادارات کاهش دهند.

کمبود تجهیزات نظامی در جبهات جنگ اوکراین، رئیس جمهور روسیه را مجبور کرده است که کمیته‌ای را تشکیل دهد و به آن وظیفه بسپارد تا تولید جنگ‌افزار این کشور و رساندن آن به جبهات جنگ را سرعت بخشند.

کمبودهای ارتش روسیه در جنگ هشت ماهه، پوتین را واداشته است که دست به ایجاد کمیته به ریاست خودش بزند تا بتواند تولید تسلیحات و تدارکات برای سربازان روسیه را سرعت بخشد و هم‌چنان وی تاکید نموده که باید در همه زمینه‌ها برای حمایت از سربازان در میدان جنگ، سرعت را بیش‌تر نمایم.

اسوشتید پرس هم‌چنان می‌افزاید که یکی از متحدین مسکو روز گذشته به روسیه گفته است که باید اقدامات را برای ویران نمودن اوکراین تشدید کرد.

رمضان قدیروف، رهبر منطقه چچن که جنگجویان خود را برای جنگ به اوکراین فرستاده، به مسکو گفته است که تمام شهرهای اوکراین را در پاسخ به موشک‌پراکنی‌اش به قلمرو روسیه، از روی نقشه پاک نماید. مسئولین روسیه در منطقه مرزی خورسک (Kursk) و بلگورود (Belgorod )، با اوکراین مکرراً از موشک‌پراکنی اوکراین که صدمات به زیربناها و ساختمان‌های مسکونی رسانده، خبر می‌دهند.

قدیروف در صفحه تلگرام خود گفته است: “پاسخ ما بسیار ضعیف بوده است. اگر یک شلیک به منطقه ما صورت گیرد، باید کل شهرشان از روی زمین محو شود تا آن‌ها هرگز فکر نکنند که می‌توانند به سمت ما شلیک کنند.”

اسوشتید پرس هم‌چنان نوشته است: “هرچند کی‌ف تمایل به ادامه جنگ دارد، اما میگوید که به ابزار بیش‌تر برای جنگ نیاز دارد.”

با این وجود ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز 25 سپتمبر، گفته بود که نیروهای اوکراینی در جنگ علیه نیروهای روسی در شرق در دونتسک، در شمال‌شرق در خارکیف و در جنوب در مناطق میکولائف و زاپوریژیا دست‌آوردهای داشته‌اند.

زلنسکی: نیروهای اوکراین در سه جبهه دست‌آورد داشته‌اند

اسوشتید پرس هم‌چنان نوشته است که دنیس شمیحال، نخست وزیر اوکراین به خبرنگاران در نشست برلین که با تجمع نخبگان برای بازسازی اوکراین در اتحادیه اروپا برگزار شده، گفته است: “ما بیش‌تر اسلحه نیاز داریم، ما مواد جنگی بیش‌تری برای برنده شدن در جنگ نیاز داریم، ما نیازمند تانگ از تمام متحدین خود هستیم، ما موترهای زرهی سنگین نیاز داریم، ما نیاز به واحدهای توپ‌خانه بیش‌تر هوویتزر(Howitzers) داریم.”

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی فرمانی در چهار منطقه دونتسک، خرسون، لوهانسک و زاپوریژیا که جدیداً به خاک این کشور الحاق شده‌اند، وضعیت نظامی اعلام نموده بود.

پوتین در چهار منطقه اشغالی اوکراین «وضعیت نظامی» اعلام کرد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x