صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

افزایش درآمد افغانستان از گذر هواپیماها از فضای افغانستان

امارت اسلامی گفته است که افغانستان از عبور هواپیماها از قلمرو هوایی این کشور، ماهانه حدود 180 میلیون افغانی به دست می‌آورد.

امارت اسلامی گفته است که افغانستان از عبور هواپیماها از قلمرو هوایی این کشور، ماهانه حدود 180 میلیون افغانی به دست می‌آورد.

پیک‌آفتاب: دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرا روز گذشته هفتم قوس، با نشر توییتی از افزایش درآمد از گذر هواپیماها از فضای افغانستان خبر داده و گفته است که هواپیماهایی که از مسیر قلمرو هوایی افغانستان می‌گذرند، در حال افزایش اند.

انعام‌الله سمنگانی، سرپرست ریاست اطلاعات و رسانه‌ها نیز روز گذشته هفتم قوس، با نشر ویدیویی در صفحه توییتر خود نوشته است که بعد از اجرای قرارداد با شرکت گاک، اکنون روزانه تقریباً صد پرواز از فضای کشور عبور می‌کند. هر پرواز 60 هزار افغانی و در مجموع ماهانه حدود 180 میلیون افغانی برای حکومت درآمد دارد.

این اظهارات سمنگانی در حالی صورت می‌گیرد که براساس ارزیابی بانک جهانی که در ماه اپریل سال جاری منتشر شده، عواید مردم در افغانستان به شدت کاهش یافته است.

براساس گزارش بانک جهانی، حدود 27 درصد از خانواده‌های افغانستانی پول کافی برای تامین غذا ندارند و 33 درصد فقط می‌توانند غذا بخرند، اما توانایی خرید سایر نیازمندی‌های خود را ندارند.

این در حالی است که پیش‌تر مارتین شوپ، رئیس بخش عملیاتی کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته بود: “مردم افغانستان به طور بی‌رحمانه‌ای در معرض فقر و بیماری قرار دارند.”

صلیب سرخ: 90 درصد مردم افغانستان کم‌تر از 1.9 دالر در روز درآمد دارند

این در حالی مطرح می‌شود که اوچا یا دفتر هم‌آهنگی امور بشردوستانه در افغانستان گفته بود که فقر در این کشور به 97 درصد رسیده است.

سازمان ملل نیز روز سوم میزان با نشر اعلامیه گفته بود که بسیاری از خانواده‌ها در افغانستان به دلیل فقر و از روی ناامیدی، مجبور شده‌اند تا دختران خردسال خود را به شوهر بدهند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x