صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بلنیکن: حملات روسیه به شبکه انرژی اوکراین به طور چشم‌گیری افزایش یافته است

آنتونیو بلنیکن، وزیر خارجه امریکا از شدت حملات روسیه خبر داده و گفته است که این حملات به شبکه‌های انرژی و به ویژه برق، به طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

آنتونیو بلنیکن، وزیر خارجه امریکا از شدت حملات روسیه خبر داده و گفته است که این حملات به شبکه‌های انرژی و به ویژه برق، به طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

پیک‌آفتاب: آنتونیو بلنیکن، وزیر خارجه امریکا امروز چهارشنبه 30 نوامبر، با نشر توییتی نگاشته است که روسیه به گونه ظالمانه‌ای می‌خواهد تا غیرنظامیان اوکراینی از جمله خانواده‌ها متحمل حداکثر رنج گردند. وی افزوده است که امریکا بیش از 53 میلیون دالر جهت کمک به اوکراینی‌ها برای استقامت در زمستان را اعلام نموده است.

این در حالی است که در نتیجه حملات اخیر روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، میلیون‌ها تن در این کشور بدون برق در سرمای زمستان گیر کرده‌اند.

وزارت خارجه امریکا در اعلامیه‌ای که روز گذشته 29 نوامبر، به نشر رسانده است، گفته است که این تجهیزات به زودی به اوکراین ارسال می‌شوند تا اوکراینی‌ها از آن در زمستان برای گرم نمودن خانه‌های‌شان استفاده کنند.

در اعلامیه این وزارت آمده است که کمک های جدید که بیش از 53 میلیون دالر می‌باشد، برای حمایت از بخش انرژی اضطراری برای جنراتورها و سایر تجهیزات جهت کمک به بازگرداندن برق و گرما اضطراری به مناطق متاثر از حملات روسیه ارایه می‌شود.

این در حالی است که روز 27 نوامبر، رویترز گزارش داده بود که انتظار می‌رود کی‌ف شاهد برف‌باری سنگین باشد و دمای هوا در جریان روز و شب به زیر صفر برسد. این برف‌باری و هوای سرد در حالی آغاز می‌شود که میلیون‌ها تن در پایتخت اوکراین و مناطق هم جوار آن، برق و انرژی برای گرم کردن خانه‌ها و سایر اماکنی که در آن زندگی می‌کنند، ندارند.

برف‌باری سنگین و بحران کمبود انرژی و برق در اوکراین

در اعلامیه وزارت خارجه هم‌چنان آمده است که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، امریکا 32 میلیارد دالر به شمول 145 میلیون دالر برای ترمیم بخش انرژی و سایر بخش‌ها به اوکراین کمک ارایه نموده است.

این اعلام در حالی صورت می‌گیرد که نشست دو روزه وزیران خارجه ناتو در شهر بخارست پایتخت رومانیا روز گذشته، آغاز شده است.

اشتراک کنندگان این نشست روی افزایش کمک نظامی به اوکراین بحث و تبادل نظر می‌نمایند.

با این وجود ینس استولتینبرک، دبیرکل ناتو روز 28 نوامبر، پس از دیدار با کالوس لوهانیس، رئیس جمهور رومانیا با نشر توییتی گفته بود: “من از رئیس جمهور رومانیا به خاطر تعهد کشورش به اتحاد ما تشکر کردم. ما در رسیدگی به امنیت در منطقه استراتیژیک دریای سیاه و افزایش حمایت از اوکراین متحد هستیم.”

دبیرکل ناتو: ما برای افزایش حمایت از اوکراین متحد هستیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x