صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بازداشت سه تاجر روسی به اتهام پول‌شویی در بریتانیا

میخائیل فریدمن، تاجر روسی مستقر در لندن هم‌راه دو تاجر دیگر روس در پی اتهام پول شویی برای روسیه بازداشت شده و به قید ضمانت رها گردیدند.

میخائیل فریدمن، تاجر روسی مستقر در لندن هم‌راه دو تاجر دیگر روس در پی اتهام پول شویی برای روسیه بازداشت شده و به قید ضمانت رها گردیدند.

پیک‌آفتاب: رویترز روز گذشته سوم دسمبر، با نشر گزارشی می‌گوید که سازمان ملی جرایم بریتانیا روز شنبه، اعلام کرد که یک تاجر روسی را به اتهام پول‌شویی بازداشت نموده، اما هویت دقیق وی را تاکنون فاش ننموده است.

این اداره گفته است که این تاجر 58 ساله، در جمع سه نفری بود که از سوی افسران این اداره روز پنج‌شنبه‌، بازداشت و روز شنبه به قید ضمانت رها شده است.

رویترز به نقل از رسانه‌های روسی گزارش داده که سفارت روسیه در لندن خواهان اطلاعات و دلیل بازداشت این تاجر روسی از وزارت خارجه بریتانیا شده است.

تاکنون مشخص نیست که اداره ملی جرایم بریتانیا چرا این سه تن را رها کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که گرام بیگار (Graeme Biggar)، مدیرکل سازمان ملی جرایم بریتانیا گفته است که نهاد CKC در اوایل سال جاری، برای مقابله با تلاش‌ها جهت دور زدن تحریم‌ها و ایجاد اختلال در نخبگان فاسد ایجاد شد، تا چنین اعمالی را مدیریت نماید. نهاد مذکور تاثیر قابل‌توجهی بر فعالیت جنایت‌کارانه الیگارشی‌های روسی و ارائه دهندگان خدمات حرفه‌ای که از آن‌ها حمایت می‌کردند و کسانی‌که با آن‌ها مرتبط بودند، داشته است.

این در حالی است که بریتانیا 1200 تن و 120 نهاد را پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم نموده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x