صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

امریکا: برای انتقال منظم قدرت به یک دولت فراگیر در افغانستان، فشارها ادامه می‌یابد

وزارت خارجه امریکا گفته است که در پی انتقال منظم قدرت به یک دولت فراگیر در افغانستان است.

وزارت خارجه امریکا گفته است که در پی انتقال منظم قدرت به یک دولت فراگیر در افغانستان است.

پیک‌آفتاب: این وزارت با نشر بیانیه‌ای در مورد اتحاد خانواده‌های افغانستانی در امریکا روز گذشته 14 نوامبر، گفت که تعهد این کشور به مردم افغانستان پایدار است و به تلاش خود برای تشکیل دولتی فراگیر که حقوق زنان و اقلیت‌ها در آن رعایت شود، ادامه می‌دهد.

در بیانیه این‌ وزارت آمده است: “تعهد ما به مردم افغانستان پایدار است. ما به فشار برای انتقال منظم قدرت به یک دولت فراگیر با حمایت گسترده به ویژه زنان و اقلیت‌ها، ادامه خواهیم داد.”

این وزارت افزوده است که امریکا از هر ابزار دیپلماتیک، اقتصادی، سیاسی و کمکی که در اختیار دارد، برای حمایت از حقوق اساسی مردم افغانستان استفاده خواهد کرد.

به گفته این وزارت، امریکا می‌خواهد اطمینان حاصل کند که امارت اسلامی به تعهدات خود در قبال مردم افغانستان پای‌بند می‌مانند.

در همین حال، وزارت خارجه امریکا پس از گذشت یک سال از تخلیه هزاران پناهجوی افغانستانی به امریکا، اکنون روندی تازه‌ای برای یک‌جاسازی خانواده‌های افغانستانی در امریکا را روی دست گرفته است.

گفتنی است که این وزارت روز گذشته 14 نوامبر، یک صفحه جدید را برای این کار در ویب‌سایت خود ایجاد کرده است تا رهنمایی باشد برای کسانی‌که می‌خواهند به خانواده‌های خود در امریکا بپیوندند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر توماس وست، نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان در پایان سفر دو روزه‌اش به ازبیکستان، اظهار داشت که با معاون شورای امنیت، سرپرست وزارت خارجه و نماینده ویژه این کشور درباره افغانستان بحث و تبادل‌نظر کرده است.

امریکا: مردم افغانستان خواستار ایجاد دولت فراگیر هستند

سرگئی لاوروف: طالبان دولت فراگیر تشکیل دهند و به تعهدات خود عمل کنند

ایران: جهان باید بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان پافشاری کند

تاکید ایران بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

تاکید نیکلاسون به تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x