صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

شارژدافیر امریکا به فعالان حقوق زنان افغانستانی: به آینده افغانستان کمک کنید

کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان در گفتگوی تازه با شماری از فعالان حقوق زنان افغانستانی در پاکستان از آن‌ها خواسته است که به آینده افغانستان کمک کنند که در آن به حقوق همه افغانستانی‌ها احترام گذاشته شود.

کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان در گفتگوی تازه با شماری از فعالان حقوق زنان افغانستانی در پاکستان از آن‌ها خواسته است که به آینده افغانستان کمک کنند که در آن به حقوق همه افغانستانی‌ها احترام گذاشته شود.

پیک‌آفتاب: کرن دیکر در توییتی نگاشته است: “در گفتگوی عاطفی با زنان افغانستانی،‌ آتشی را در چشمان آن‌ها دیدم که می‌خواهند به خانه‌های‌شان در افغانستان برگردند،‌ اما هراس دارند که مجبور به ازدواج اجباری شوند و از حق آموزش و کار محروم شوند، آنان می‌خواهند حقوق‌شان تضمین باشد.”

او در ادامه نوشته که آن‌ها نیز خواستار تضمین حقوق زنان در افغانستان هستند.

او در توییت دیگری گفته است: “سپس به سلسله نشست‌هایی با افغانستانی‌ها برای شنیدن ایده‌های آن‌ها در مورد آینده ادامه یافت. من می‌دانم که افغانستانی‌ها مهارت و استعداد لازم را دارند تا برای آن‌چه می‌خواهند کار کنند. اغلب مکالمات دشوار است، اما لازم است، و من برای انجام آن‌ها آماده هستم”.

کرن دیکر از زنان افغانستانی در پاکستان خواسته است تا قوی بمانند تا زمانی‌که به افغانستان بر‌می‌گردند و در ایجاد آینده افغانستانی کمک کنند که در آن به حقوق همه افغانستانی‌ها احترام شود.

از سویی هم برخی از فعالان حقوق زن ضمن نگرانی از محدودیت‌های روزافزون از سوی امارت اسلامی بر زنان می‌گویند، امیدوارند روزی دوباره به افغانستان برگردند و برای حقوق بشر و زنان در این کشور کار کنند،‌ اما هراس از امارت اسلامی مانع‌شان می‌شود.

با این حال، برخی دیگر از فعالان حقوق زن به این باور اند که وضعیت برای زنان در افغانستان با گذشت هر روز بدتر خواهد شد.

نگرانی‌های زنان از افزایش محدودیت‌های امارت اسلامی در حالی مطرح می‌شود که در یک هفته گذشته، امارت اسلامی دو فعال حقوق زن ظریفه یعقوبی و فرحت پوپلزی را بازداشت کرده‌اند.

امارت اسلامی هم‌چنان به تازه‌گی زنان را از رفتن به پارک‌ها، حمام زنانه و کلپ‌ها نیز منع کرده‌اند که با واکنش‌ها تندی مواجهه شده است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر وزارت خارجه امریکا گفته بود که گفتگو بهترین فرصت برای آینده صلح‌آمیز در افغانستان است، اما به گفته این وزارت، افغانستانی‌ها باید تصمیم بگیرند که چگونه گفتگو کنند.

امریکا: گفتگو بهترین فرصت برای آینده صلح‌آمیز در افغانستان است

کرن دیکر: امریکا به هیچ عنوان در افغانستان مداخله نظامی نخواهد کرد

کرن دیکر: با شماری از فعالان افغانستانی مقیم ترکیه دیدار می‌کنم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x