صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

کرن دیکر: امریکا به هیچ عنوان در افغانستان مداخله نظامی نخواهد کرد

کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان می‌گوید که امریکا به هیچ عنوان در افغانستان مداخله نخواهد کرد، ما تلاش‌های دیپلماتیک را با طالبان ادامه می‌دهیم تا آن‌ها حقوق بشر را رعایت کنند.

کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان می‌گوید که امریکا به هیچ عنوان در افغانستان مداخله نخواهد کرد، ما تلاش‌های دیپلماتیک را با طالبان ادامه می‌دهیم تا آن‌ها حقوق بشر را رعایت کنند.

پیک‌آفتاب: کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان روز گذشته پنجم اکتبر، در یک نشست خبری گفته است که با طالبان گفتگوها را ادامه می‌دهیم تا آن‌ها از تمام افغانستان محافظت کنند: “هیچ چانسی وجود ندارد که امریکا در افغانستان مداخله نظامی کند و هیچ کسی نباید منتظر چنین اقدامی باشد. ما به تمام تلاش‌های دیپلماتیک خود ادامه خواهیم داد تا طالبان به تعهدات‌شان برای احترام به زندگی مردم، کرامت انسانی و حقوق بشر عمل کنند.”

وی در ادامه تاکید می‌کند که رفتن تمامی دختران به مکتب و برقراری امنیت برای همه مردم، دو موضوعی است که درباره آن با طالبان گفتگو انجام می‌شود.

دیکر هم‌چنان در این نشست خبری مشخص ساخته است که ارتباط امریکا با طالبان به معنای به رسمیت شناختن حکومت آن‌ها نمی باشد: “به رسمیت شناختن باید به دست آید. این چیزی نیست که امریکا برای هر کسی بدهد. طوری نیست که هر گروه یا سازمانی که ادعا کند حکومت یک کشور است، به رسمیت شناخته شود. برای طالبان واضح ساخته‌ایم که اعتبار و مشروعیت به دست آورند و برای به رسمیت شناخته شدن، باید به حقوق بشر و آزادی‌های بنیادی تمامی مردم افغانستان احترام بگذارند.”

بیش از 13 ماه از حاکمیت دوباره طالبان در افغانستان گذشت، اما تاکنون هیچ کشوری، حکومت سرپرست آن‌ها را به رسمیت نشناخته است.

شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان تاکید کرده که حضور شبکه‌های تروریستی در افغانستان غیرقابل پذیرش است. او گفته که پناه دادن به ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده در کابل، در واقع تخطی طالبان از توافق‌نامه دوحه بود.

این در حالی است که ایمن الظواهری، فردی که سال‌ها نه تنها دستگاه جاسوسی امریکا «CIA» را دچار وحشت و اضطراب کرده بود، بلکه موفقانه گروهی از مردم را برای مقابله با غرب و حامیان منطقه‌ای‌اش هم‌راه با اسامه بن لادن گردهم آورد.

ایمن الظواهری؛ کابوسی که در کابل شکار شد

کرن دیکر، حملات بر مساجد و مراکز آموزشی در افغانستان را اقدام‌های تروریستی خوانده و اضافه کرد که خشونت، راهی برای آوردن تغییر در افغانستان نیست و این کشور به جنگ بیش‌تر نیاز ندارد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x