صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزیران خارجه ایران و پاکستان درباره افغانستان تلفنی صحبت کردند

وزارت خارجه ایران اعلام کرده است که وزیر خارجه این کشور در تماس تلفنی با بلاول بوتو زرداری، همتای پاکستان خود درباره تحولات منطقه و روابط دو کشور گفتگو کرده است.

وزارت خارجه ایران اعلام کرده است که وزیر خارجه این کشور در تماس تلفنی با بلاول بوتو زرداری، همتای پاکستان خود درباره تحولات منطقه و روابط دو کشور گفتگو کرده است.

پیک‌آفتاب: حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در این گفتگو بر هم‌کاری دو کشور در امور افغانستان و حل مسئله مهاجران افغانستانی تاکید کرده است.

ایران و پاکستان دو همسایه افغانستان هستند که میزبان بیش‌ترین مهاجران افغانستانی‌اند. پس از فروپاشی دولت پیشین افغانستان، شماری زیادی از شهروندان افغانستان به این دو کشور مهاجر شده‌اند.

اما همواره مهاجران افغانستان از بدرفتاری پولیس این دو کشور شکایت کرده‌اند. ایران مهاجران افغانستانی را به گونه اجباری اخراج می‌کند.

این اظهارات در حالی بیان می‎شود که پیش‌تر معاون وزارت خارجه ایران روز ۱۴ عقرب، در همایشی در تهران گفت که پس از خروج امریکا از افغانستان، تروریزم در این کشور نهادینه و گسترده‌تر و تولید مواد مخدر ۵۰ برابر بیش‌تر شد. علی باقری‌کنی، معاون وزارت خارجه ایران با انتقاد از سیاست‌های ایالات متحده افزود که امروز افغانستان نه دموکراسی، نه توسعه و نه امنیت دارد.

معاون وزارت خارجه ایران: افغانستان نه امنیت، نه توسعه و نه دموکراسی دارد

پاکستان هم در ماه‌های اخیر سخت‌گیری‌ها بر مهاجران افغانستانی را افزایش داده است، در چند ماه اخیر بیش از هزار مهاجر افغانستانی از سوی پولیس پاکستان زندانی شده‌اند.

ایران و پاکستان روابط نزدیکی با حکومت امارت اسلامی دارند و سفارت‌های هر دو کشور در کابل فعال است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر رئیس جمهور ایران در ششمین نشست سران سیکا گفت که در افغانستان، برای گذر از ناامنی نیاز به برداشتن گام‌های عملی از طریق گفتگوهای سیاسی پایدار است.

رئیس جمهور ایران: افغانستان برای عبور از بحران و ناامنی به گفتگوهای سیاسی پایدار نیاز دارد

ایران: با پاکستان در امر مبارزه با تروریزم در افغانستان، همکاری می‌کنیم

نقش پاکستان و ایران به فرایند دولت‌سازی در افغانستان

ایران: جهان باید بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان پافشاری کند

تاکید ایران بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x