صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت خارجه روسیه: ناتو بدون دشمن زندگی نمی‌تواند

الکساندر گروشکو، معاون وزارت خارجه روسیه گفته است: "ناتو سازمانی است که بدون دشمن نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد."

الکساندر گروشکو، معاون وزارت خارجه روسیه گفته است: “ناتو سازمانی است که بدون دشمن نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.”

پیک‌آفتاب: الکساندر گروشکو، معاون وزارت خارجه روسیه به ریانووستی گفته است: “ناتو سازمانی است که بدون دشمن نمی‌تواند زندگی کند. امروز در جستجوی امکانات جدید، به مناطق جدیدتر و بیش‌تر و اکنون به آسیا تا مرزهای چین می‌رود”.

گروشکو تصریح کرده است: “ناتو سازمانی است که بدون دشمن، می‌میرد. مهم‌ترین چیز این است که با نزدیک شدن به مرزهای این دشمن باالقوه، تصویر دشمن را ایجاد کنیم.”

معاون وزارت خارجه روسیه افزوده است: “اکنون آسیا را به عنوان منطقه منافع ائتلاف اعلام کرده‌اند و منطقه دفاعی خود را تا مرزهای چین پیش برده‌اند”.

پیش از این سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفته بود که مسکو و بیجینگ در حفظ نقش اتحادیه کشورهای جنوب‌شرق آسیا (ASEAN) متحد اند، اما غرب برنامه‌های خاص خود را برای تعامل بین کشورهای آسیا و اقیانوسیه دارد.

لاوروف در پی نتایج نشست سران کشورهای شرق آسیا در کامبودیا خاطرنشان کرد که امریکا و متحدانش در ناتو می‌خواهند فضای (ASEAN) که پیرامون آن ساختاری فراگیر، باز و برابر از امنیت و هم‌کاری ایجاد شده است، از طریق نظامی کردن منطقه «با تمرکز آشکار بر مهار چین و مهار منافع روسیه در منطقه آسیا و اقیانوسیه» تحت تسلط خود در بیاورند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر انستیتیوت سویدنی صلح و آینده، در مقالات متعددی به انتقاد از ناتو پرداخته و این پیمان را خطرناک‌ترین ائتلاف نظامی در جهان عنوان کرده و گفته بود که این نهاد، تعهدات خود در قبال روسیه را نقض کرده و در واقع مسئول درگیری کنونی روسیه و اوکراین است.

انستیتیوت سویدنی صلح و آینده: ناتو نمی‌تواند صلح ایجاد کند و باید منحل شود

ناتو: ممکن است جنگ در اوکراین سال‌ها دوام کند

امریکا بانی جنگ و مانع صلح در اوکراین

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x