صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

جمهوری‌خواهان با کسب 118 کرسی، مدیریت مجلس نمایندگان را به دست گرفتند

حزب جمهوری‌خواه امریکا با پیروزی «کوین مک‌کارتی» در کالیفرنیا، توانست ۱۱۸ کرسی را از آن خود کند و کنترول مجلس نمایندگان را به دست گیرد.

حزب جمهوری‌خواه امریکا با پیروزی «کوین مک‌کارتی» در کالیفرنیا، توانست ۱۱۸ کرسی را از آن خود کند و کنترول مجلس نمایندگان را به دست گیرد.

پیک‌آفتاب: شکست دموکرات‌ها در مجلس، رئیس جمهور بایدن را در عملی کردن برنامه‌هایش با چالش‌ مواجه خواهد کرد. دموکرات‌ها اما موفق شدند که کنترل سنا را حفظ کنند.

کوین مک‌کارتی، رهبر حزب جمهوری‌خواه اعلام شده است. او پس از اعلام پیروزی‌اش در توییتی نوشت: “جمهوری‌خواهان رسماً مجلس نمایندگان را تغییر دادند! امریکایی‌ها برای یک مسیر جدید آماده هستند و جمهوری‌خواهان مجلس نیز آماده ارائه آن اند”.

جو بایدن، رئیس‌ جمهور امریکا که حزب او اکثریت در مجلس نمایندگان را از دست داده، پیروزی جمهوری‌خواهان را تبریک گفت.

بایدن در توییتی نوشت: “انتخابات هفته گذشته، قدرت و انعطاف دموکراسی امریکایی را نشان داد. یک بیانیه‌ای وجود داشت که در امریکا، اراده مردم غالب است. من به رهبر مک کارتی بابت اکثریت مجلس نمایندگان تبریک می‌گویم و آماده هم‌کاری برای خانواده‌های امریکایی هستم”.

بایدن در توییت دیگری نگاشته است: “مردم امریکا از ما می‌خواهند که کارها را برای آن‌ها انجام دهیم. آن‌ها از ما می‌خواهند که روی مسائلی که برای آن‌ها مهم است و بهتر کردن زندگی آن‌ها تمرکز کنیم و من با هر کسی که مایل به هم‌کاری با من باشد، کار خواهم کرد تا نتیجه‌ای برای آن‌ها به ارمغان بیاورم.”

از سوی دیگر؛ نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد :”دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان به ایفای نقش پیش‌رو در حمایت از دستور کار رئیس جمهور بایدن ادامه خواهند داد.”

با توجه به این‌که جمهوری‌خواهان اکنون کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته‌اند، برنامه بایدن برای دو سال باقی‌مانده از دولت‌اش احتمالاً با چالش روبه‌رو خواهد شد.

مجلس نمایندگان امریکا ۴۳۵ عضو دارد و هر حزبی که بتواند ۱۱۸ کرسی را به دست آورد، رئیس مجلس را معرفی می‌کند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر جو بایدن، رئیس جمهور امریکا با ابراز رضایت از میزان مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای کانگرس امریکا، پس از آن‌که حزب‌اش موفق به گرفتن کنترل مجلس سنا گردید، گفت که بسیار خوشحال است.

پیروزی دموکرات‌ها برای کنترل سنا؛ بایدن: بسیار خوشحال هستم

واکنش بایدن به نتیجه انتخابات کانگرس: روز خوبی برای دموکراسی بود

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x