صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

واکنش بایدن به نتیجه انتخابات کانگرس: روز خوبی برای دموکراسی بود

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا روز گذشته نهم نوامبر، در واکنش به نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای در این کشور، از آن به عنوان «روز خوبی برای دموکراسی» یاد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا روز گذشته نهم نوامبر، در واکنش به نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای در این کشور، از آن به عنوان «روز خوبی برای دموکراسی» یاد کرد.

پیک‌آفتاب: رئیس ‌جمهور ایالات متحده ضمن دفاع از عمل‌کرد دو ساله خود در کاخ سفید، تاکید کرد که «موج قرمز بزرگ» که جمهوری‌خواهان وعده آن‌را داده بودند، به وقوع نپیوست. دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور پیشین امریکا و بسیاری از اعضای حزب جمهوری‌خواه امیدوار بودند تا با پیروزی قاطع نامزدهای این حزب در انتخابات روز سه‌شنبه، شاهد «موج قرمز بزرگ» به نشانه رنگ حزب جمهوری‌خواه باشند.

سخنان جو بایدن درباره «روز خوب برای دموکراسی» در امریکا در حالی بیان می‌شود که دونالد ترامپ روز گذشته نهم نوامبر، نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای را «کمی مایوس‌کننده» خواند.

جو بایدن در بخش دیگری از سخنانش گفت که برای «هم‌کاری» با اعضای جمهوری‌خواه کانگرس طی دو سال آینده، آمادگی دارد.

نتایج بسیاری از رقابت‌های انتخابات میان‌دوره‌ای امریکا هنوز مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد که جمهوری‌خواهان کنترل مجلس نمایندگان را به دست خواهند گرفت. در مقابل دموکرات‌ها بخت بیش‌تری برای حفظ اکثریت شکننده خود در مجلس سنا دارند.

رئیس جمهور امریکا هم‌چنین درباره احتمال نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ گفت که در این‌باره با همسرش مشورت خواهد کرد و هنوز تصمیم خود را اتخاذ نکرده، اما «قصد آن‌ها حضور دوباره» در رقابت انتخابات ریاست جمهوری است.

جو بایدن در ماه جاری میلادی، ۸۰ ساله خواهد شد و به این ترتیب در زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی، در آستانه ۸۲ سالگی خواهد بود.

این در حالی مطرح می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز دوم نوامبر، در جریان یک سخنرانی تلویزیونی گفت که آینده دموکراسی در انتخابات میان‌دوره‌ای، زیر تهدید جمهوری‌خواهانی قرار دارد که خود کاندیدا اند، اما آماده نیستند نتیجه انتخابات را بپذیرند.

بایدن: آینده دموکراسی امریکا زیر تهدید است

رقابت شدید برای به دست آوردن قدرت در کانگرس؛ آیا جمهوری‌خواهان موفق خواهند شد؟

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x