صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت داخله: هر نوع کاروبار مواد مخدر جرم پنداشته می‌شود

وزارت داخله می‌گوید که استفاده از هر نوع مواد نشه‌آور از دیدگاه اسلام حرام و هرنوع کاروبار مواد مخدر در کشور جرم پنداشته می شود.

وزارت داخله می‌گوید که استفاده از هر نوع مواد نشه‌آور از دیدگاه اسلام حرام و هر نوع کاروبار مواد مخدر در کشور جرم پنداشته می شود.

پیک‌آفتاب: وزارت داخله روز گذشته هفتم قوس، با نشر ویدیویی در صحفه توییتر خود گفته است که با مرتکبین برخورد شرعی و قانونی صورت می‌گیرد.

در این ویدیو ملا عبدالحق همکار، معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله گفته است که در جریان یک‌سال گذشته، حدود 45 تُن مواد مخدر مختلف‌النوع توسط این اداره کشف و ضبط شده است.

وی می افزاید که هیچ کسی اجازه ندارد حتا در یک وجب خاک کشور کوکنار و یا سایر مواد مخدر کشت یا تولید نماید. در صورت چنین اقدامی، خلاف‌کاران به «دادگاه اسلامی» سپرده خواهند شد.

این در حالی است که شماری از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، از رونق تجارت‌شان پس از به قدرت رسیدن امارت اسلامی در ۱۵ اگست سال گذشته، خبر داده و می‌گویند که قمیت تریاک تا ۳۰ هزار افغانی افزایش یافته است.

افزایش پنج برابری قیمت تریاک در افغانستان

این در حالی است که ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی روز 11 حمل با صدور فرمانی کشت کوکنار و تولید مواد مخدر را به صورت کامل ممنوع نموده بود.

پیش‌تر اما بورد جهانی کنترل مواد مخدر در اعلامیه‌ای گفته بود که گزارش‌ رسانه‌ها در مورد کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان قابل نگرانی است و باید از تولید مواد مخدر و کشت کوکنار جلوگیری شود. این اداره هم‌چنان افزوده بود که به دهقانان باید کشت بدیل مهیا گردد.

با این وجود بارها مقامات امارت اسلامی از تلاش‌ها برای مبارزه با مواد مخدر خبر داده‌اند، اما گزارش‌ها حاکی از رونق مجدد کشت، تولید و کاروبار مواد مخدر در افغانستان می‌باشد.

رونق تولید مواد مخدر تحت حاکمیت طالبان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x