صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

احمد مسعود: کمک‌های مالی بشردوستانه بدون نظارت، طالبان را تقویت می‌کند

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در مصاحبه با سایت برایت‌بارت، از شیوه ارسال کمک‌های مالی بشردوستانه به افغانستان انتقاد کرد.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در مصاحبه با سایت برایت‌بارت، از شیوه ارسال کمک‌های مالی بشردوستانه به افغانستان انتقاد کرد.

پیک‌آفتاب: احمد مسعود در این مصاحبه گفت: “هر هفته ۴۰ میلیون دالر بدون هیچ نظارت و حضور یک نهاد ناظر، به افغانستان فرستاده می‌شود که این طالبان را تقویت می‌کند”.

مسعود از کمک‌های بشردوستانه جامعه جهانی به افغانستان قدردانی کرد، اما در عین حال مدعی شد که امارت اسلامی تلاش می‌کند که بخش زیادی از این کمک‌های بشری به دست جنگجویان آن‌ها برسد.

ایالات متحده گفته است که در یک‌سال گذشته، بیش از یک میلیارد دالر کمک انسان‌دوستانه و فوری به افغانستان ارسال شده است. کمک‌های مالی در اختیار بانک مرکزی افغانستان قرار می‌گیرد و نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل از این پول مصارف خدمات و معاش کارمندان خود را می‌پردازند.

او از امریکا خواست که امارت اسلامی را به عنوان یک تهدید تروریستی جدی بگیرد، زیرا به گفته او، تفاوتی با داعش ندارد و رابطه‌اش با القاعده همانند «رابطه استاد و شاگرد» است.

مسعود گفت: “من خواهان هیچ نوع کمک نظامی نیستم. آن‌چه من می‌خواهم، توجه واقعی به وضعیت و حمایت صادقانه سیاسی از مردم افغانستان به خاطر یافتن یک راه‌حل سیاسی برای شرایط کنونی افغانستان است.”

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر احمد مسعود گفته بود که مسئله افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و مشکل این کشور از راه نظامی حل نمی‌شود.

احمد مسعود: افغانستان راه‌حل نظامی ندارد

احمد مسعود: افغانستان به دوران تاریک بازگشته است

احمد مسعود: عدم شناخت طالبان از سوی جهان نتیجه ایستادگی و اعتراضات مردم است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x