صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

یونیسف: در زمستان پیش‌رو برای ۱۱۱ هزار خانواده نیازمند در افغانستان پول نقد کمک می‌کنیم

هم‌زمان با نگرانی‌ها از تشدید بحران بشری در جریان زمستان امسال در افغانستان، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید که قرار است در ماه‌های پیش‌رو برای ۱۱۱ هزار خانواد نیازمند در این کشور کمک نقدی کند.

هم‌زمان با نگرانی‌ها از تشدید بحران بشری در جریان زمستان امسال در افغانستان، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید که قرار است در ماه‌های پیش‌رو برای ۱۱۱ هزار خانواد نیازمند در این کشور کمک نقدی کند.

پیک‌آفتاب: یونیسف روز گذشته ۲۱ نوامبر، در توییتی گفته است که در حال حاضر، میلیون‌ها تن در این کشور قادر به تامین نیازهای اولیه خانواده خود نیستند و اوضاع در زمستان پیش‌رو، بیش از این بدتر خواهد شد.

یونیسف ادامه کمک‌های نقدی به خانواده‌ها را یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدگی به نیازمندان و جلوگیری از تشدید بحران بشری در افغانستان عنوان کرده و افزوده که به تلاش‌هایش برای حمایت از خانواده‌های نادار در سراسر این کشور ادامه می‌دهد.

به گفته یونیسف، بسیاری خانواده‌های نیازمند در نقاط دوردست افغانستان خواستار کمک‌های نقدی اند که آنان با مقدار پول کمک شده، بتوانند نیازهای اولیه‌شان را فراهم کنند.

این در حالی است که روز گذشته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت که نیمی از جمعیت افغانستان (۲۰ میلیون تن) با عدم مصئونیت غذایی جدی روبه‌رو هستند.

این سازمان افزود که مشکلات اقتصادی و در حال حاضر زمستان، زندگی میلیون‌ها تن را در افغانستان بیش‌تر تهدید می‌کند و بر ضرورت حمایت فوری بین‌المللی برای جلوگیری از وخامت بیش‌تر اوضاع تاکید کرده است.

مارتین شوب، مسئول عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز در توییتی گفت: “افزایش نرخ کالاهای اساسی در افغانستان، امرار معاش را برای اکثر مردم دشوار کرده است. یک خانواده متوسط افغانستانی فقط می‌تواند ۸۲ درصد از مواد اولیه غذایی را تامین کند، بدون این‌که برای سایر نیازهای ضروری پول باقی بماند.”

پیش از این سازمان جهانی صحت نیز گفته بود که نزدیک به ۱۹ میلیون تن، سطوح بالایی از عدم مصئونیت غذایی را در افغانستان تجربه می‌کنند و بیش از ۳۴ هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه شدید در سال روان میلادی در شفاخانه‌ها بستری شده‌اند.

یونیسف در حالی از ادامه کمک‌های نقدی به نیازمندان در افغانستان خبر داده است که پیش از این، کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) گفته بود که از آغاز امسال به این‌سو، برای بیش از ۴.۶ میلیون تن پول نقد توزیع کرده است.

این نهاد روز ۳۰ اکتبر، گفت که افزون بر پول نقد، این خانواده‌های آسیب‌پذیر در سراسر افغانستان لوازم خانه نیز دریافت کرده‌اند.

به گفته این اداره، روند بررسی برای کمک به خانواده‌های نیازمند در سراسر این کشور جریان دارد و تاکنون ۱.۱ میلیون تن مستحق کمک‌های بشردوستانه شناسایی شده‌اند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر برنامه جهانی غذا (WFP) گفته بود که افغانستان از لحاظ مصرف کامل مواد غذایی در سطح جهان هنوز هم در پائین‌ترین سطح قرار دارد.

سازمان ملل: افغانستان به لحاظ مصرف کامل مواد غذایی هنوز هم در پایین‌ترین سطح قرار دارد

درخواست دو میلیارد دالری یونیسف برای نجات کودکان افغانستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x