صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تایوان در میان تنش‌ها با چین انتخابات محلی برگزار نمود

تسای اینگ وی، رئیس جمهور تایوان پس از آن‌که انتخابات محلی در کشورش امروز شنبه پایان یافت، گفت: "این انتخابات پیام واضح به جهانیان درباره عزم تایوان برای دفاع از دموکراسی در مقابل خصومت‌های فزاینده چین می‌باشد."

تسای اینگ وی، رئیس جمهور تایوان پس از آن‌که انتخابات محلی در کشورش امروز شنبه پایان یافت، گفت: “این انتخابات پیام واضح به جهانیان درباره عزم تایوان برای دفاع از دموکراسی در مقابل خصومت‌های فزاینده چین می‌باشد.”

پیکآفتاب: رویترز امروز شنبه 26 نوامبر، با نشر گزارشی از پایان انتخابات محلی در تایوان خبر داد. این انتخابات ظاهراً برای انتخاب شهردارها، ولسوال‌ها و روسای شوراهای محلی برای رسیدگی به مسائل مانندی همه‌گیری کووید-19، جنایت‌ها و بررسی سایر مسائل داخلی برگزار گردیده است که نظر مستقیمی در مورد سیاست چین نخواهند داشت.

تسای در اواخر روز گذشته به طرف‌داران خود گفت که تایوان با فشار خارجی قوی روبه‌رو می‌باشد. گسترش اقتدارگرایی چین، مردم تایوان را هر روز به چالش می‌کشد تا به اصل آزادی و دموکراسی پای‌بند باشند.

دیدار نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا در ماه می از تایوان، سبب خشم چین گردید.  چین برای نشان دادن خشم خود، مانور نظامی در نزدیکی تایوان برگزار نمود.

این در حالی است که در زمان سفر نانسی پلوسی به تایوان، گفته شده بود که تایوان و امریکا برای محافظت از این مقام ارشد امریکایی مشترکاً کار می‌کنند.

امریکا و تایوان مشترکاً برای تامین امنیت سفر نانسی پلوسی کار می‌کنند

براساس اتهام وارده از سوی کومینتانگ، حزب اپوزیسیون تایوان که به طور طبیعی طرف‌دار روابط نزدیک با چین می‌باشد، تسای را عامل افزایش تنش میان این کشور و چین دانسته است، هرچند طرف‌داری از چین را شدیداً رد می‌نماید.

اریک چو، رئیس حزب کومینتانگ روز گذشته، خطاب به هوداران خود گفت: “ما طرف‌داری نزدیک امریکا، دوستی با جاپان و خواهان صلح در سرزمین اصلی خود می‌باشیم. بگذارید تایوان آینده‌ای مرفه، توسعه صلح‌آمیز و پایدار داشته باشد.”

اگرچه نتیجه این انتخابات تایوان معیار مهمی برای حمایت مردمی از هر دو حزب خواهد بود، اما لزوماً نمی‌توان آن‌را به عنوان یک فال برای رقابت‌های ریاست جمهوری و پارلمانی بعدی در سال 2024 خواند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x