صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پولند مانع حضور وزیر خارجه روسیه در نشست سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا شد

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که پولند به هیئت روسیه اجازه نخواهد داد تا در نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا شرکت کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که پولند به هیئت روسیه اجازه نخواهد داد تا در نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا شرکت کند.

پیک‌آفتاب: وزارت خارجه روسیه امروز یک‌شنبه ۲۰ نوامبر، به این تصمیم واکنش نشان داده و این اقدام را «بی‌سابقه و تحریک‌آمیز» توصیف کرده است.

مقام‌های پولند اعلام کرده‌اند که به سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اجازه داده نمی‌شود تا در نشست سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا (OSCE) که در اوایل ماه بعدی برگزار می‌شود، اشتراک کند.

در اعلامیه وزارت خارجه روسیه آمده است: “تصمیم پولند که رئیس فعلی سازمان امنیت اروپا است، برای منع سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، بی‌سابقه و تحریک‌آمیز است.”

اعلامیه افزوده که این اقدام ورشو با جایگاه ریاست این سازمان که ۵۷ کشور به عنوان کشورهای قدرت‌مند و مستقل در شرایط برابر در آن شرکت می‌کنند، سازگار نیست.

وزارت خارجه روسیه افزوده که مسکو روز گذشته از تمام کشورهای عضو درخواست کرده است تا اقدامات پولند را ارزیابی کنند.

این در حالی است که چند روز پیش مقام‌های روسی اعلام کردند که ویزاهای وکلای پارلمان روسیه برای شرکت در نشست خزانی این شورا که در ورشو، پایتخت پولند از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ نوامبر برگزار می‌شود، رد شده است.

این در حالی بیان می‌شود که پیش‌تر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست شورای سیاست خارجی و دفاعی کشورش با بیان این‌که هیچ کسی از راه‌زنی دولتی غرب در امان نیست، گفت اوکراین تنها یک ابزار برای غرب با هدف تعمیق نظام جهانی تک‌قطبی است که از آن صرف جهت دست‌یابی به اهداف غربی استفاده می‌شود.

روسیه: اتحادیه اروپا استقلال خود را به نفع امریکا کنار می‌گذارد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x