صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت خارجه: از پولیس پاکستان می‌خواهیم با مهاجران افغانستانی بدرفتاری نکنند

وزارت خارجه می‌گوید که پولیس پاکستان از چندی بدین‌سو در راه‌ها و شهرهای مختلف این کشور به ویژه در ایالت سند، با مهاجران افغانستانی بدرفتاری می‌کند.

وزارت خارجه می‌گوید که پولیس پاکستان از چندی بدین‌سو در راه‌ها و شهرهای مختلف این کشور به ویژه در ایالت سند، با مهاجران افغانستانی بدرفتاری می‌کند.

پیک‌آفتاب: این وزارت بدرفتاری پولیس پاکستان با مهاجران افغانستانی را محکوم کرده و از حکومت این کشور ‌خواست از تکرار بدرفتاری جلوگیری کند.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده است: “آزار واذیت و ایجاد مشکلات به هم‌وطنان خویش را محکوم می‌کنیم و از حکومت پاکستان جداً می‌خواهیم از چنین رفتار و تکرار آن جلوگیری کند.”

وزارت خارجه می‌گوید که افغانستان و پاکستان دو همسایه نزدیک است که مردم آن با هم فرهنگ و مشترکات جداناپذیر دارند و در کنار هم برادرانه زندگی می‌کنند.

این وزارت هم‌چنین افزوده است که صدها هزار مهاجر افغانستانی در پاکستان نه تنها زندگی غیرسیاسی دارند، بلکه در آبادی، پیش‌رفت و اقتصاد پاکستان نیز سهیم‌اند.

این در حالی است که اخیراً پولیس پاکستان شماری از افغانستانی‌ها را در ایالت سند پاکستان زندانی کرده‌اند.

کنسولگری افغانستان در شهر کراچی اعلام کرد که نزدیک به ۱۳۰۰ تن از شهروندان افغانستان در ایالت سند زندانی اند.

چند روز پیش نیز یک مامور پاکستان یک زن افغانستانی را در گذرگاه تورخم مورد آزار و اذیت قرار داد. هرچند پاکستان اعلام کرد که این مامور پس از این رویداد، از کارش برکنار شده است.

روز گذشته نهم نوامبر، نیز ویدیوهای در رسانه‌های اجتماعی نشر شد که نشان می‌داد پولیس پاکستان شماری از مهاجران افغانستانی را در شهر کراچی پاکستان با ریسمان بسته‌اند.

پس از سقوط دولت پیشین در 15 اگست سال گذشته، هزاران تن از شهروند افغانستان به دلیل ترس یا برای کار به کشورهای همسایه از جمله پاکستان و ایران مهاجرت کردند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیشتر امارت اسلامی گفته بود که در تلاش اند تا حدود ۳۰۰ افغانستانی را از بند پولیس شهر کراچی پاکستان آزاد کنند تا آن‌ها به خانواده‌های‌شان بپیوندند.

طالبان: تلاش می‌کنیم تا 300 زندانی افغانستانی در کراچی را آزاد کنیم

صدور کارت اقامت برای 700 هزار مهاجر افغانستانی در پاکستان

کنسولگری افغانستان در کراچی: 30 زندانی افغانستانی، از زندانی در پاکستان آزاد شدند

بازداشت 26 پناهجوی افغانستانی در شهر کراچی پاکستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x