صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت خارجه: به زودی دفتر رسمی سازمان هم‌کاری اسلامی در افغانستان افتتاح می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه از دیدار سرپرست این وزارت با طارق بخیت، نماینده ویژه سازمان هم‌کاری اسلامی برای افغانستان خبر داده و می‌گوید که به زودی دفتر رسمی این سازمان در کابل افتتاح خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه از دیدار سرپرست این وزارت با طارق بخیت، نماینده ویژه سازمان هم‌کاری اسلامی برای افغانستان خبر داده و می‌گوید که به زودی دفتر رسمی این سازمان در کابل افتتاح خواهد شد.

پیک‌آفتاب: عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه روز گذشته 21 عقرب، با نشر رشته توییتی از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با طارق بخیت، نماینده ویژه سازمان هم‌کاری اسلامی برای افغانستان خبر داده و می‌گوید هدف سفر بخیت به افغانستان، تطبیق تصامیم نشست فوق‌العاده وزرای خارجه سازمان هم‌کاری اسلامی در مورد افغانستان و افتتاح رسمی دفتر این سازمان در کابل می‌باشد.

به گفته بلخی، با افتتاح دفتر سازمان هم‌کاری اسلامی در افغانستان، کمک‌های بشردوستانه این سازمان به مردم افغانستان به زودی آغاز خواهد شد.

امیرخان متقی نیز در این دیدار ضمن اظهار سپاس از کمک‌های این سازمان به مردم افغانستان گفته است: “امارت اسلامی نه تنها یک بار دیگر از فراهم‌ نمودن هر نوع تسهیلات برای کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌یی این سازمان اطمینان می‌دهد، بلکه کشورهای عضو سازمان یاد شده را به فرصت‌های منافع متقابل از‌ طریق سرمایه‌گذاری در افغانستان نیز دعوت می‌کند.”

هم‌چنان در این‌ نشست روی تاسیس دانشگاه بین‌المللی اسلامی در افغانستان از سوی سازمان هم‌کاری اسلامی و آغاز دوباره روند انتخاب کابل به عنوان «پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی» برای سال ۲۰۲۴ و سایر موضوعات بحث صورت گرفته است.

سازمان هم‌کاری اسلامی نیز با نشر رشته توییتی می‌گوید که طارق بخیت، نماینده ویژه این سازمان برای افغانستان با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه و مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی دیدار کرده است.

این سازمان در ادامه می‌افزاید که در این دیدارها در چهارچوب پیگیری تطبیق قطع‌نامه‌های شورای وزیران خارجه این سازمان، در مورد وضعیت افغانستان، موضوعات سیاسی، حقوقی، انسانی و اقتصادی که اولویت سازمان هم‌کاری اسلامی را تشکیل می‌دهد، بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

سازمان هم‌کاری اسلامی اما درباره گشایش دفتر این سازمان در کابل و آغاز دوباره روند انتخاب کابل به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی برای سال 2024، چیزی نگفته است.

این در حالی است که رینا امیری، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان روز اول میزان، در دیدار با طارق بخیت، نماینده سازمان هم‌کاری اسلامی، درباره حمایت از زنان و جوانان افغانستان صحبت کرده بود.

رینا امیری با نمایندگان سازمان همکاری اسلامی در خصوص وضعیت زنان افغانستان صحبت کرد

این در حالی مطرح می‌شود که طارق بخیت، نماینده سازمان هم‌کاری اسلامی روز 24 اکتبر، در دیدار با ضمیر کابلوف، نماینده رئیس جمهور روسیه برای افغانستان، درباره تحولات افغانستان گفتگو کرده اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x