صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

رینا امیری با نمایندگان سازمان همکاری اسلامی در خصوص وضعیت زنان افغانستان صحبت کرد

رینا امیری، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان می‌گوید که با طارق علی بخیت، نماینده سازمان هم‌کاری اسلامی، درباره حمایت از زنان و جوانان بحث و گفتگو کرده است.

رینا امیری، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان می‌گوید که با طارق علی بخیت، نماینده سازمان هم‌کاری اسلامی، درباره حمایت از زنان و جوانان بحث و گفتگو کرده است.

پیک‌آفتاب: نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان با نشر توییتی گفته است: “با سفیر بکهیت، فرستاده ویژه سازمان هم‌کاری اسلامی در کنار توماس وست، نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان دیدار داشتم. چندین تلاش برای حمایت از زنان و جوانان در افغانستان مورد بحث قرار گرفت. توافق شد که حمایت از تحصیل دختران باید با حق زنان برای کار، مرتبط باشد”.

حق آموزش دختران و حق کار زنان در افغانستان مسایلی اند که امیری و دیگر مقام‌های امریکایی به تکرار از آن حمایت کرده و بر حکومت طالبان فشار می‌آورند تا مکتب‌های بالاتر از صنف ششم را باز کنند و حقوق زنان را به شمول حق کار رعایت کنند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل بار دیگر در مورد مسدود ماندن مکتب‌های دخترانه در افغانستان ابراز نگرانی کرده و آن‌را نقض غیرقابل توجیه حقوق بشری خوانده بود. در همین حال، عفو بین‌الملل گفته بود که تمامی دست‌آوردهای زنان، یک شبه نابود شده و طالبان به آنان گفته‌اند، در خانه بمانند.

گوترش: منع دختران از آموزش، نقض غیرقابل توجیه حقوق برابر است

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر نمایندگی سازمان حمایت از کودکان در افغانستان در حساب توییتر خود نوشته بود: «زنان و دختران برای آینده افغانستان حیاتی هستند. باید از حق آموزش آن‌ها محافظت کرد”.

یونیسف: باید از حق آموزش دختران محافظت شود

وزارت خارجه ایران: حقوق زنان، جزء ارزش‌های جهان‌شمول حساب گردد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x