صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین؛ ناتو در پی حمایت از اوکراین و همسایگانش علیه روسیه

ارتش اوکراین اعلام کرده که روسیه به دلیل این‌که متحدان غربی کیف به دنبال حمایت از این کشور و همسایگان‌اش علیه مسکو هستند، تانگ، موشک و توپ‌خانه خود را برای حمله و پیش‌روی در جنوب خرسون آموزش داده‌اند.

ارتش اوکراین اعلام کرده که روسیه به دلیل این‌که متحدان غربی کیف به دنبال حمایت از این کشور و همسایگان‌اش علیه مسکو هستند، تانگ، موشک و توپ‌خانه خود را برای حمله و پیش‌روی در جنوب خرسون آموزش داده‌اند.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز اول دسمبر، با نشر گزارشی می‌گوید که روس‌ها، تانگ، موشک و حملات توپ‌خانه‌ای را برای حمله بر مناطق جنوبی خرسون تمرین داده‌اند.

این گزارش به نقل از وزارت دفاع امریکا نوشته است که واشنگتن یک قرارداد به ارزش 1.2 میلیارد دالر را برای شش سیستم موشکی پیش‌رفته زمین به هوا از نوع ناسمس (NASAMS) به شرکت رایتون (RAYTHEON) اعطا کرده است.

در گزارش هم‌چنان به نقل از دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین آمده است که او روز گذشته، گفت که کشورش برای حفاظت از زیرساخت‌های غیرنظامی خود که در آغاز زمستان مورد حمله شدید روسیه قرار گرفته‌اند، به موشک‌های پاتریوت ساخت امریکا نیاز دارد.

اما این خبرگزاری مشخص نساخته است که وی این سخن را در کجا گفته است.

این در حالی است که آنتونیو بلینکن، وزیر خارجه امریکا روز گذشته 30 نوامبر، در توییتی نگاشته بود که روسیه به گونه ظالمانه‌ای می‌خواهد تا غیرنظامیان اوکراینی از جمله خانواده ها متحمل حداکثر رنج گردند.

بلنیکن: حملات روسیه به شبکه انرژی اوکراین به طور چشم‌گیری افزایش یافته است

رویترز هم‌چنان نوشته است که آنتونیو بلینکن گفته است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خشم و آتش خود را بر جمعیت غیرنظامی در اوکراین متمرکز نموده و به روسیه هشدار داده است که چنین استراتیژی در ایجاد تفرقه بین حامیان اوکراین شکست خواهد خورد.

او پس از نشست بخاریست گفت: “گرما، آب و برق مسایلی اند که اهداف جدید رئیس جمهور پوتین هستند. او به دنبال ضربات شدید به این بخش‌ها می‌باشد که چنین وحشتی بر مردم اوکراین وحشیانه است.”

این در حالی است که ینس استولتینبرک، دبیرکل ناتو روز 28 نوامبر، پس از دیدار با کالوس لوهانس، رئیس جمهوری رومانیا با نشر توییتی نوشت: “من از رئیس جمهور رومانیا به خاطری تعهد کشورش به اتحاد ما تشکر کردم. ما در رسیدگی به امنیت در منطقه استراتژیک دریای سیاه و افزایش حمایت از اوکراین متحد هستیم.”

دبیرکل ناتو: ما برای افزایش حمایت از اوکراین متحد هستیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x