صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزیر دفاع استونیا: روسیه برای جنگی طولانی آماده است

هانو پوکور، وزیر دفاع استونیا معتقد است که روسیه پس از نُه ماه جنگ در اوکراین، نه تنها ضعیف نشده، بلکه برای یک جنگ درازمدت آماده است.

هانو پوکور، وزیر دفاع استونیا معتقد است که روسیه پس از نُه ماه جنگ در اوکراین، نه تنها ضعیف نشده، بلکه برای یک جنگ درازمدت آماده است.

پیک‌آفتاب: هانو پوکور روز گذشته 26 نوامبر، در برلین با همتای آلمانی‌ش در یک نشست خبری گفت: “ما باید صادق و صریح باشیم. نیروی دریایی و نیروی هوایی روسیه، تا حدی به اندازه پیش از جنگ بزرگ است.”

وی گفته است: “روسیه در جریان جنگ خواهد آموخت. این به این معناست که روسی‌ها در سال‌های آینده بیش‌تر در ظرفیت‌های‌شان سرمایه‌گذاری خواهند نمود. ما هیچ دلیلی نداریم که فرض کنیم خطر از جانب روسیه به نحوی کم‌تر شده است و یا تهدید برای ناتو کاهش یافته است.”

استونیا قرار است در سال آینده، 2.84 درصد و در سال 2024، 3.2 درصد از تولیدات ناخالص داخلی‌اش را صرف امور دفاعی نماید.

پوکور هم‌چنان در این نشست خبری گفته است که حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی کشورش را قبلاً برای حمایت اوکراین علیه روسیه اختصاص داده شده است. وی افزوده است که ما باید همه تلاش‌های‌مان را به خرج دهیم، زیرا اوکراین و اروپا در زمینه ارزش‌های آزادی و حقوق بشر دارای وجه مشترک می‌باشد.

وزیر دفاع استونیا هشدار داده است: “خستگی دولت‌های غربی از جنگ اوکراین و مخصوصاً در حال حاضر که به سیستم‌های دفاع هوایی، توپ‌خانه و مهمات نیاز دارد، موجه نیست. به ویژه که روسیه دقیقاً می‌خواهد به این امر دست یابد و به این دلیل ما می‌گویم که آن‌ها عجله ندارند. روسیه قطعاً آماده است که زمان طولانی‌تر در جنگ رنج ببرد”. از دید پوکور، روسیه به دلیل طرز فکری که دارد، آماده یک جنگ طولانی است.”

پوکور در ادامه تصریح کرده است که روسیه با توجه به متقبل شدن زیان‌های سنگین در نیروهای زمینی‌اش، به احتمال 50 درصد خواهان وقفه‌ای برای تجدید قوا و سامان بخشیدن به نظامیان خود می‌باشد.

وی افزوده است: “در بهار سال آینده، مشخص خواهد شد که تا چه زمانی ممکن است جنگ ادامه یابد و آیا ممکن است این جنگ سال‌ها دوام کند یا خیر؟”

این در حالی است که پیش‌تر جنرال مارک میلی، رئیس ستاد ارتش امریکا روز 16 نوامبر در یک نشست خبری گفته بود که امکان پیروزی قاطع و زود هنگام اوکراین بر روسیه «ضعیف» است. به گفته وی، روسیه به رغم تحمل تلفات و عقب‌نشینی، از قدرت و قابلیت بالای نظامی برخوردار است.

جنرال مارک میلی: امکان پیروزی اوکراین بر روسیه «ضعیف» است

وال‌استریت ژورنال نیز پیش‌تر به نقل از مقامات امریکایی و دیپلماتان اروپایی گزارش داده بود که امریکا از کی‌ف خواسته است تا قبل از رسیدن زمستان، به فکر آغاز مذاکرات صلح با مسکو باشد. وال‌استریت ژورنال تحلیل می‌کند که غربی‌ها احساس می‌کنند با فرارسیدن زمستان، شاید نیروهای اوکراینی به موفقیت‌های بیش‌تر نظامی دست نیابند و جنگ طولانی شود.

وال‌استریت ژورنال: غربی‌ها خواهان مذاکره روسیه و اوکراین پیش از رسیدن زمستان اند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x