صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

کشورهای حوزه یورو با بدترین وضعیت اقتصادی روبه‌رو هستند

آژانس آمار اتحادیه اروپا در جدیدترین گزارش خود از میزان تورم این قاره گفته است کشورهای حوزه یورو با بدترین وضعیت اقتصادی روبه‌رو هستند.

آژانس آمار اتحادیه اروپا در جدیدترین گزارش خود از میزان تورم این قاره گفته است کشورهای حوزه یورو با بدترین وضعیت اقتصادی روبه‌رو هستند.

پیک‌آفتاب: ای‌بی‌سی با نشر گزارشی گفته است که طبق آخرین گزارش موسسات مالی در اروپا، میزان تورم در 19 کشوری که از یورو به عنوان واحد پولی استفاده می‌کنند، به بالاترین میزان خود در چند سال اخیر رسیده است. کارشناسان اقتصادی، بالا رفتن تورم در اروپا را به خاطر افزایش قیمت سوخت و محصولات نفت و گاز می‌دانند.

از سوی دیگر، طبق آمارهای منتشر شده توسط آژانس آمار اتحادیه اروپا (EUROSTAT) در ماه می، کشورهای حوزه یورو با تورم بیش از 8.1 درصدی مواجه بودند که بالاترین سطح از زمان ثبت رکورد پیشین در سال 1997 است.

یورواستات پیش از این در ماه‌های مارچ و اپریل، تورم را در این حوزه 7.4 درصد اعلام کرده بود.

به گفته این آژانس، بالا رفتن قیمت سوخت و محصولات نفتی در کشورهای اروپایی، زندگی و معیشت حدود 343 میلیون تن را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر تورم در کشورهای حوزه یورو از سال 1997 تاکنون در بالاترین میزان خود قرار گرفته است.

طبق تخمین‌ها، رکود اقتصادی و بالا رفتن تورم به بانک مرکزی اروپا برای بالا بردن نرخ بهره‌ها فشار وارد خواهد کرد.

در همین حال، یورواستات افزوده که قیمت مواد غذایی در قاره اروپا بیش از 7 درصد گران شده که کارشناسان اقتصادی عامل اصلی آن‌را جنگ در اروپا ارزیابی می‌کنند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر رئیس پالیسی خارجی اتحادیه اروپا گفته بود که تعزیرات وضع شده بر مسکو نه، بلکه جنگ روسیه در اوکراین سبب بحران مواد غذایی در جهان می‌شود.

اتحادیه اروپا: جنگ روسیه در اوکراین سبب گرسنگی در جهان می‌شود

وزیر خارجه آلمان: پوتین جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

گوترش: بین جنگ و فقر رابطه مستقیم وجود دارد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x