صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

مکرون: اتحادیه اروپا به شکل درازمدت از اوکراین حمایت می‌کند

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز گذشته 23 اگست، تعهد کرد که حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه «درازمدت» خواهد بود.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز گذشته 23 اگست، تعهد کرد که حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه «درازمدت» خواهد بود.

پیک‌آفتاب: امانوئل مکرون که به گونه مجازی در نشست پلتفورم کریمیه در کی‌ف سخنرانی می‌کرد، گفت که شش ماه پس از آغاز درگیری، “عزم ما تغییر نکرده و ما آماده‌ایم این تلاش را برای درازمدت حفظ کنیم.”

رئیس جمهور فرانسه افزود: “بی‌ثباتی در نظم بین‌المللی و اختلالات ناشی از آن در سطح بشردوستانه، از نظر کمبود انرژی و غذا، پی‌آمد‌های انتخاب روسیه و تنها روسیه برای حمله بر اوکراین به تاریخ 24 فبروری می‌باشد.”

روسیه روز 24 فبروری سال جاری، بر اوکراین حمله کرد. در جریان این تهاجم تاکنون ده‌ها هزار غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند و میلیون‌ها تن دیگر یا از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند و یا هم مجبور به ترک این کشور شده‌اند.

پیش از مکرون؛ جو بایدن، رئیس جمهور امریکا نیز گفته بود که امریکا و متحدانش «تا زمانی‌که لازم باشد»، از اوکراین حمایت کرده و نخواهند گذاشت که این کشور در مقابل روسیه شکست بخورد.

بایدن روز 30 جون، در پایان نشست سران ناتو در مادرید، پایتخت اسپانیا گفت که «اوکراین ضربه سختی به روسیه» وارد کرده است. او گفت که نمی‌داند جنگ اوکراین چگونه پایان خواهد یافت، اما افزود که این جنگ “با شکست اوکراین توسط روسیه پایان نخواهد یافت”.

افزون بر امریکا و فرانسه، شمار زیادی از کشورهای غربی به حمایت از اوکراین در برابر تهاجم نظامی روسیه که «ظالمانه و غیرعادلانه» خوانده شده است، تعهد کرده‌اند.

مکرون در سخنرانی خود گفت: “در برابر این تهاجم هیچ ضعفی وجود ندارد، هیچ روحیه سازش وجود ندارد، زیرا این موضوع آزادی ما و صلح در همه جهان است.”

متحدان غربی اوکراین میلیاردها دالر تجهیزات نظامی و سایر کمک‌ها را به کی‌ف فراهم کرده‌اند، اما از پیوستن مستقیم به جنگ علیه نیروهای روسی که اکنون بخش‌های زیادی از شرق و جنوب اوکراین را اشغال کرده‌اند، اجتناب ورزیده‌اند.

کمک‌های نظامی و استخباراتی اروپا و امریکا با نیروهای اوکراینی در کُند ساختن پیشروی نیروهای روسی کمک کرده است، اما نتوانسته‌ آنان را متوقف کند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر نشریه فرانسوی فیگارو در گزارشی گفته بود که کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا موافق واگذاری بخش‌هایی از خاک اوکراین به روسیه‌اند.

افشاگری تازه: فرانسه، آلمان و ایتالیا موافق واگذاری بخش‌هایی از اوکراین به روسیه هستند

ایتالیا: برخی کشورهای بزرگ، مخالف پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا هستند

فرانسه: هزینه حمله به اوکراین برای روسیه بسیار سنگین است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x