صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان، اخراج شد

آرنوت پاولز، معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان در صفحه توییتر خود از ترک افغانستان خبر داده است. وی در ادامه به گونه طعنه‌آمیزی گفته است: "شما می‌توانید یک دیپلمات را اخراج کنید، اما نمی‌توانید افغانستان را بدون دیپلمات نگه‌دارید."

آرنوت پاولز، معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان در صفحه توییتر خود از ترک افغانستان خبر داده است. وی در ادامه به گونه طعنه‌آمیزی گفته است: “شما می‌توانید یک دیپلمات را اخراج کنید، اما نمی‌توانید افغانستان را بدون دیپلمات نگه‌دارید.”

پیک‌آفتاب: آرنوت پاولز، معاون اتحادیه اروپا در افغانستان امروز سه‌شنبه اول سنبله، با نشر توییتی گفته است: “امروز کابل را ترک می‌کنم. به زودی ماموریتم در اتحادیه اروپا به پایان می‌رسد و «رافائیلا یدیس» جای مرا در افغانستان می‌گیرد.”

او در ادامه به گونه طعنه‌آمیزی گفته است: “شما می‌توانید یک دیپلمات را اخراج کنید، اما نمی‌توانید افغانستان را بدون از دیپلمات نگه‌دارید. روزگار آشفته است. این افتخاری است که توسط کشور و مردمی میزبانی شده‌ام.”

به نظر می‌رسد که آرنوت پاولز، معاون هیئت اتحادیه اروپا برای افغانستان به دلیل موقف‌گیری‌های تندش درباره مسدود بودن مکتب‌های دخترانه بالاتر از صنف ششم در افغانستان، از سوی طالبان اخراج شده است.

این در حالی است که دقایقی پس از توییت آرنوت پاولز، وزارت داخله طالبان نیز با نشر رشته توییتی گفته است که روز گذشته 31 اسد، سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان با آرنوت پاولز، معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان دیدار کرده است.

وزارت داخله در ادامه گفته: “در این دیدار سراج‌الدین حقانی از تلاش‌های نماینده اتحادیه اروپا در زمان ماموریت‌اش برای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا کمک‌های خود را به مردم افغانستان و به ویژه قربانیان حوادث طبیعی اخیر در کشور دوام دهد.”

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان گفته بود که بازگشایی مکتب‌های دخترانه، مهم‌ترین اولویت اتحادیه اروپا در افغانستان است. آرنوت پاولز در صحبت با یک رسانه افغانستانی گفته بود که در گام دوم اجازه دادن به زنان برای بازگشت به کار و در درجه سوم مسایلی مثل حقوق بشر و آزادی رسانه‌ها برای اتحادیه مهم است.

نماینده اتحادیه اروپا: اولویت ما بازگشایی مکتب‌های دخترانه در افغانستان است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x