صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

طرح طالبان برای جمع‌آوری سالانه 30 میلیارد افغانی از سیستم ترانسپورت زمینی افغانستان

کمیسیون اقتصادی طالبان، طرحی را تصویب کرده که بر اساس آن با تنظیم سیستم ترانسپورت زمینی کشور، سالانه 30 میلیارد افغانی جمع‌آوری می‌گردد.

کمیسیون اقتصادی طالبان، طرحی را تصویب کرده که بر اساس آن با تنظیم سیستم ترانسپورت زمینی کشور، سالانه 30 میلیارد افغانی جمع‌آوری می‌گردد.

پیک‌آفتاب: نشست کمیسیون اقتصادی طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رئیس‌الوزاری طالبان امروز دوشنبه 23 جوزا، تدویر گردیده و در آن پیرامون تنظیم ترانسپورت زمینی در افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

در خبرنامه‌ای که معاونت نخست ریاست‌الوزرای طالبان در این زمینه منتشر کرده آمده است: “در جلسه نوبتی 23 جوزا، در مورد حل مشکلات ترانسپورت زمینی بحث مفصل صورت گرفت.”

خبرنامه‌ می‌افزاید که کمیسیون اقتصادی به منظور ایجاد سیستم ترانسپورت زمینی معیاری، طرح 12 ماده‌ای پیشنهاد شده از سوی کمیته موظف را مورد تایید قرار دادند.

منبع می‌افزاید: “کمیسیون اقتصادی به منظور ایجاد سیستم ترانسپورتی زمینی معیاری، برای حل مشکلات ترانسپورتی به طرح پیشنهادی 12 ماده ای کمیسیون، به جز ماده دهم (در رابطه به تنظیم نوبت موترهای باربری در بنادر سرحدی کشور) که تنها برای شش ماه به صورت آزمایشی قابل تطبیق می‌باشد، تایید گردیده است.”

معاونت نخست ریاست‌الوزرای طالبان در ادامه هم‌چنان تصریح کرده است که با عملی شدن این طرح، سالانه به خزانه دولت، 30 میلیارد افغانی عواید جمع‌آوری می‌گردد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x