صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

طالبان در بخش خدمات رهنمودهای هوایی با کمپنی «گاک» قرارداد امضا کردند

وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان سومین قرارداد خود را با کمپنی گاک (GAC) از امارات متحده عربی امضا کرد. این قرارداد در بخش خدمات رهنمودهای هوایی می‌باشد.

وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان سومین قرارداد خود را با کمپنی گاک (GAC) از امارات متحده عربی امضا کرد. این قرارداد در بخش خدمات رهنمودهای هوایی می‌باشد.

پیک‌آفتاب: معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای طالبان امروز پنج‌شنبه 17 سنبله، با نشر توییتی می‌گوید که با حضور ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای طالبان، قرارداد خدمات رهنمودهای هوایی میان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان و شرکت گاک (GAC) از امارات متحده عربی به امضا رسید.

ملا عبدالغنی برادر در این نشست گفته است که به هدف تقویت اقتصاد افغانستان، این قرارداد امضا شده است.

با تطبیق این قرارداد، برای هواپیماهایی که از حریم هوایی افغانستان عبور و یا در میدان‌های هوایی بین‌المللی کشور نشست می‌کنند، خدمات رهنمودهای هوایی به سطح بین‌المللی ارائه می‌شود و مصئونیت هواپیماها تامین و منبع عواید پروازهای عبوری دوباره باز می‌شود.

این قرارداد به شکل مشارکت عامه و به منافع دو طرف بوده که طی 10 سال در دو مرحله انجام خواهد شد.

هم‌چنان بر اساس این قرارداد، میدان‌های هوایی کشور با تجهیزات معیاری مجهز شده و از سوی کمپنی گاک برای افغانستانی‌ها در زمینه ارائه خدمات رهنمودهای هوایی آموزش داده می‌شود.

این در حالی است که وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان روز 13 جوزا، از امضای قراداد تامین امنیت چهار میدان هوایی بین‌المللی کشور با شرکت «گاک» که مقر آن در امارات متحده عربی می‌باشد، خبر داده بود.

تامین امنیت چهار میدان هوایی کشور به شرکت اماراتی «گاک» سپرده شد

هم‌چنان روز سوم جوزا نیز قرارداد ارائه خدمات ملکی (Ground handling) در چهار میدان هوایی کشور با حضور ملا عبدالغنی برادر، معین اقتصادی رئیس‌الوزرای طالبان، از سوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی با شرکت «GAC» در کابل امضا شده بود.

چهار میدان هوایی کشور به شرکت امارتی «گاک» سپرده شد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x