صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

سه پروژه اضطراری بانک جهانی برای افغانستان

بانک جهانی به هم‌کاری صندوق بازسازی افغانستان (ARTF)، از اجرای سه پروژه به ارزش 793 میلیون دالر در زمینه‌های غذا، معیشت و خدمات عاجل صحی خبر داده است.

بانک جهانی به هم‌کاری صندوق بازسازی افغانستان (ARTF)، از اجرای سه پروژه به ارزش 793 میلیون دالر در زمینه‌های غذا، معیشت و خدمات عاجل صحی خبر داده است.

پیک‌آفتاب: بانک جهانی طی خبرنامه‌ای روز گذشته جمعه 13 جوزا، اعلام کرده است که به هم‌کاری صندوق بازسازی افغانستان، سه پروژه اضطراری را خارج از کنترل طالبان به صورت مستقلانه در افغانستان تطبیق می‌کند.

بانک جهانی اعلام کرده است: “هر سه پروژه خارج از کنترل طالبان، از طریق بخش‌های سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی اجرا خواهند شد. این فعالیت‌ها با سایر تعهدات مالی چندجانبه و دوجانبه برای افغانستان هم‌آهنگ شده است.”

خبرنامه می‌افزاید که این پروژه‌ها برای کمک به زنان و دختران به هدف بهره‌مندی از فعالیت‌های مختلف طراحی شده‌اند.

بر اساس خبرنامه، پروژه امنیت غذایی اضطراری افغانستان، به تولید محصولات غذایی برای کشاورزان کوچک افغانستانی کمک خواهد کرد و از بدتر شدن بیش‌تر امنیت غذایی جلوگیری می‌کند.

بانک جهانی می‌افزاید: “یکی از این پروژه‌ها بر تولید گندم متمرکز است و از حدود 300 هزار خانوار در فصل کشت‌وکار در سال 2022 و 300 هزار خانواده دیگر در فصل کاشت در ماه مارچ تا نوامبر 2023 حمایت می‌کند.”

منبع تصریح می‌کند، این پروژه از نیازهای تغذیه کودکان، افراد دارای معلولیت یا بیماری‌های مزمن، خانواده‌های تحت سرپرستی زنان با تهیه دانه‌ها و ابزارهای اساسی برای باغبانی، آشپزخانه، آموزش‌های فنی در زمینه تغذیه بهبود یافته و شیوه‌های تولید هوشمند آب و هوایی حمایت می‌کند.

خبرنامه افزوده است که بر اساس این پروژه‌ها، حدود 150 هزار زن در زمینه کشت و تغذیه آموزش خواهند دید. این پروژه ارتباط کشاورزان و زنان درگیر در باغبانی را با بازارهای محلی تقویت می‌کند تا فروش مازاد عرضه گندم، سبزیجات و حبوبات را تسهیل کند.

بانک جهانی می‌افزاید: “این پروژه هم‌چنین دسترسی به آب برای آب‌یاری، بهبود حفاظت از خاک و ایجاد انعطاف‌پذیری آب و هوا را با حمایت از بازسازی و بهبود سیستم‌های آب‌یاری در بیش از 137 هزار هکتار زمین افزایش می‌دهد. مجموعاً 195 میلیون دالر در دو بخش 150 میلیون دالر و 45 میلیون دالر عملی خواهد شد.”

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x