صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

سعید خوستی: از ازدواج ناسنجیده با الهه پشیمانم

قاری سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان در واکنش به ادعاهای دختری به نام الهه که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، گفته است که از "ازدواج ناسنجیده خود پشیمان هستم". خوستی در ادامه افزوده که الهه مشکل «عقیده و باور» داشت و به گونه واضح به قرآن کریم و مقدسات «توهین» می‌کرد.

قاری سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان در واکنش به ادعاهای دختری به نام الهه که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، گفته است که از “ازدواج ناسنجیده خود پشیمان هستم”. خوستی در ادامه افزوده که الهه مشکل «عقیده و باور» داشت و به گونه واضح به قرآن کریم و مقدسات «توهین» می‌کرد.

پیک‌آفتاب: قاری سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان امروز چهارشنبه نهم سنبله، با نشر رشته توییتی گفته است: “شش ماه پیش با دختری به نام الهه و به درخواست خودش، با وی ازدواج کردم، بعداً دیدم که او مشکل عقیده و باور دارد. کوشش کردم که از راه نصیحت و بحث، عقیده او را درست کنم، ولی نتیجه نداد، تا اندازه‌ای که او به گونه واضح به قرآن کریم و مقدسات توهین می‌کرد و ثبوت هم وجود دارد.”

سخنگوی پیشین وزارت داخله در ادامه گفته است: “او را نه شکنجه کرده‌ام و نه لت‌وکوب. از صلاحیت شرعی خود استفاده کرده او را طلاق دادم و راهم را از او جدا ساختم.”

خوستی در قسمت دیگری از توییت خود گفته است: “از نکاح ناسنجیده خود پشیمان هستم و از مجاهدین امارت اسلامی و مردم افغانستان معذرت می‌خواهم.”

این اظهارات قاری سعید خوستی پس از آن صورت گرفت که روز گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن دختری به نام الهه ادعا می‌کند: “قاری سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله با زور و جبر در ماه دلو، وقتی سخنگوی برحال بود، در داخل ریاست استخبارات هم‌راه من نکاح کرد.”

الهه در بخشی از این ویدیو می‌گوید: “در اونجه بالای من تجاوز شد، من نمی‌فهمیدم چی کنم، اونها از من فیلم گرفتند، سعید خوستی از من فیلم گرفت، مرا تهدید کرد و گفت که فیلم را نشر می‌کنم.”

الهه در این ویدیو هم‌چنان گفته است: “مرا به کارهای بسیار زشت وادار می‌کرد، هر شب او بالای من تجاوز می‌کرد، هر شب مرا لت‌وکوب می‌کرد.”

الهه در بخشی دیگری از این ویدیو می‌گوید که یک بار اقدام به فرار هم کرده، اما در کمیساری تورخم دوباره بازداشت شده است.

وی در قسمت دیگری از صحبت‌های خود و در حالت گریه می‌گوید: “بعد از نشر این ویدیو شاید دیگه هیچ کسی مرا نبیند، شاید من بمُرم، اما از هر بار مُردن کرده یک بار مُردن خوب است، فقط می‌خواهم که مرا نجات بدید از اینجا.”

الهه دانشجوی دانشگاه طبی کابل و دختر یکی از جنرالان ریاست عمومی امنیت ملی حکومت پیشین است.

این در حالی است که روز 26 حوت سال گذشته، براساس ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده بود، عبدالله حقانی برادر عالم‌گل حقانی، رئیس پیشین پاسپورت طالبان، حین عیاشی، خوش‌گذرانی و شراب‌نوشی در یک محفل عروسی، از سوی نیروهای استخبارات طالبان بازداشت شد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x