صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تاس: امریکا خلبانان سابق افغانستان را جهت اعزام به جنگ اوکراین آموزش می‌دهند

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از منابع می‌گوید که امریکا خلبانان سابق افغانستان را آموزش می‌دهند تا آنان را به جنگ اوکراین اعزام کند.

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از منابع می‌گوید که امریکا خلبانان سابق افغانستان را آموزش می‌دهند تا آنان را به جنگ اوکراین اعزام کند.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری تاس روسیه روز گذشته 28 اگست، با نشر گزارشی به نقل از یک منبع نوشت که نه تنها خلبانان سابق، بلکه سایر افغانستانی‌هایی که در نیروهای ویژه خدمت می‌کردند، شامل این برنامه می‌شوند.

بنا به گزارش، پنتاگون این خلبانان را در ایالت کالیفرنیای امریکا آموزش داده و سپس آنان را از طریق پولند به اوکراین خواهد فرستاد.

این منبع افزوده است: “همان‌طور که می‌دانیم، پنتاگون شروع به استخدام خلبانان سابق افغانستان کرده که یک سال پیش به امریکا رفته‌اند. آموزش آن‌ها در کالیفرنیا آغاز می‌شود و برنامه‌هایی برای اعزام همه آن‌ها از طریق پولند به اوکراین روی دست است”.

خبرگزاری تاس که نام این منبع را فاش نمی‌کند، می‌نویسد که پس از تکمیل آموزش‌ها، قراردادی با این نیروها برای اعزام به جنگ اوکراین عقد خواهد شد.

پیش از این، بارها گزارش شده است که امریکا و بریتانیا نیروهای امنیتی پیشین افغانستان را به جنگ اوکراین اعزام‌ می‌کنند.

این در حالی مطرح می‌شود که پس از سقوط افغانستان به دست طالبان در 15 اگست سال گذشته، نیروهای نظامی افغانستان از هم پاشید و خلبانان نیز جهت حفاظت از جان‌های خود، افغانستان را ترک کردند.

تخلیه خلبانان بازداشتی افغانستان از تاجیکستان به امارات

اسارت 143 خلبان و خدمه اردوی افغانستان در تاجیکستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x