صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بانک مرکزی افغانستان: جامعه جهانی کمک‌های خود را به افغانستان از طریق بانک‌ها انجام دهد

بانک مرکزی افغانستان بار دیگر از جامعه جهانی خواسته است که کمک‌های مالی بشری خود را از طریق سکتور بانکی افغانستان انجام دهد.

بانک مرکزی افغانستان بار دیگر از جامعه جهانی خواسته است که کمک‌های مالی بشری خود را از طریق سکتور بانکی افغانستان انجام دهد.

پیک‌آفتاب: بانک مرکزی افغانستان امروز سه‌شنبه 30 اگست، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در ادامه کمک‌های جامعه جهانی، روز گذشته یک بسته نقدی 40 میلیون دالری دیگر به کابل رسیده است.

این بانک افزوده که در جریان یک هفته گذشته، این دومین بسته کمک‌های نقدی کشورهای جهان به مردم افغانستان است که به کابل انتقال یافته و این پول به یکی از بانک‌های تجارتی سپرده می‌شود.

بانک مرکزی افغانستان تصریح کرده است: “رهبری د افغانستان بانک بر این باور است که ورود اسعار به افغانستان از هر طریق اصولی، گام خوبی است و از جامعه جهانی می‌خواهد که کمک‌های خود را از طریق سکتور بانکی افغانستان انجام دهند.”

این بانک هم‌چنان تاکید کرده است که جامعه جهانی باید با آنان در بخش سکتور بانکی تعامل و هم‌کاری داشته و زمینه مراودات بانکی را برای افغانستان فراهم کنند.

پس از تسلط مجدد طالبان بر افغانستان در 15 اگست سال گذشته، سکتور بانکی کشور در حال فروپاشی قرار گرفته و با آن‌که بیش از یک سال از حاکمیت طالبان بر افغانستان می‌گذرد، اما تاکنون روند بانک‌داری به حالت عادی برنگشته است.

پیش از این، سازمان ملل با نشر گزارشی خواستار اقدام فوری برای فعال نگه‌داشتن بانک‌های افغانستان شده بود. سازمان ملل هشدار داده بود که عدم توانایی مردم در پرداختن قرضه‌های‌شان، کاهش سپرده‌های بانکی و کمبود نقدینگی، ممکن سیستم مالی افغانستان را با سقوط مواجه کند.

این در حالی بیان می‌شود که سقوط نظام جمهوریت در ماه 24 ماه اسد سال گذشته، فروپاشی اقتصاد افغانستان را در پی‌داشت.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x