صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

استرالیا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است

کمبود گسترده نیروی کار در استرالیا، مانع بهبود اقتصادی این کشور شده است. برخی از کارفرمایان آماده انجام هر کاری هستند تا افراد را حتا در موقعیت‌هایی که از مهارت کمی برخوردارند، استخدام کنند.

کمبود گسترده نیروی کار در استرالیا، مانع بهبود اقتصادی این کشور شده است. برخی از کارفرمایان آماده انجام هر کاری هستند تا افراد را حتا در موقعیت‌هایی که از مهارت کمی برخوردارند، استخدام کنند.

پیک‌آفتاب: رادیو فرانسه با نشر گزارشی گفته که مالک یک رستوران ایتالیا در سواحل استرالیا با نزدیک شدن به فصل تابستان در نیم‌کره جنوبی آماده است تا هر کاری را برای جذب نیروی کار انجام دهد. او می‌گوید که می‌خواهد خیلی فوری بیش از 150 تن را جذب کند و حتی آماده است تا برای آن‌ها پاداش استخدامی 4500 دالری در نظر بگیرد.

این در حالی است که شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا به درخواست‌ها برای افزایش سقف نیروی کار خارجی برای کمک به رفع کمبود گسترده نیروی کار پیوسته است؛ مشکلی که توجه صنعت و دولت را به خود جلب می‌کند.

این موضوع پس از تصمیم دولت فدرال استرالیا در اواخر هفته گذشته برای افزایش جذب نیروی کار خارجی از 160 هزار به 180 تا 200 هزار در سال منتشر شد که افزایش 25 درصدی را نشان می‌دهد.

شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا در گزارش خود که روز چهارشنبه 18 اگست، منتشر شد به ملاحظاتی پرداخته است که باید در هنگام افزایش سقف نیروی کار خارجی رعایت شود.

این گزارش موافقت کرد که این افزایش نیروی کار ضروری است، اما گفت که ایجاد طرحی که کارگران خارجی را استثمار نکرده و توسعه مهارت‌های محلی را نادیده نگیرد، مهم است.

در همین حال؛ میشل اونیل، رئیس شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا در این گزارش گفته است: “سیستم مهاجرت و مهارت‌های ما از کار افتاده است. این منجر به استثمار گسترده کارگران موقت مهاجر و بی‌توجهی و زوال سیستم آموزش مهارت‌های ما شده است”.

وی افزوده که آن‌ها از یک سیستم ویزا حمایت می‌کنند که مهاجرت دائمی را در اولویت قرار می‌دهد و از گسترش پذیر مهاجرت دائمی حمایت می‌کند.

دولت استرالیا روز چهارشنبه با اشاره به این واقعیت که 90 درصد از مشاغل جدید در پنج سال آینده به تحصیلات عالیه نیاز دارند، بودجه 20 هزار موقعیت دانشگاهی بیش‌تر را تامین مالی کرد.

با خروج استرالیا از وضعیت قرمز همه‌گیری کووید-19، نرخ بی‌کاری این کشور به پایین‌ترین نرخ خود از سال 1974 یعنی تنها 3.5 درصد رسیده است.

طبق گزارش اداره آمار استرالیا که در پایان ماه جون منتشر شد، تعداد مشاغل خالی اکنون به 480110 پست رسیده است که این تعداد کمی کم‌تر از تعداد افرادی است که به طور رسمی بی‌کار هستند. این موضوع منجر به کمبود گسترده نیروی کار شده است.

گزارش اخیر بانک ملی استرالیا نشان داده که از هر 10 کسب‌وکار کوچک و متوسط در استرالیا، چهار کسب‌وکار بر این باورند که کمبود نیروی کار «تاثیر بسیار مهمی بر بازرگانی آن‌ها» دارد.

از سوی دیگر؛ اندرو ایروین، مدیر گروه بانک‌داری بازرگانی و خصوصی گفت: “وقتی من با مشتریان صحبت می‌کنم، موضوع شماره یک که آن‌ها هم‌چنان مطرح می‌کنند، کمبود نیروی کار است و این در همه بخش‌ها و در تمام نقاط کشور وجود دارد”.

استرالیا می‌گوید که یک برنامه جهانی مهاجرت بدون تبعیض دارد که طبق آن افراد می‌توانند بدون توجه به پیشینه قومی، جنسیت یا مذهب خود، برای مهاجرت به استرالیا درخواست دهند، مشروط بر این‌که معیارهای تعیین شده را داشته باشند. برنامه مهاجرت دائمی استرالیا برای رفع نیاز‌های اقتصادی، جمعیتی و بازار کار استرالیا با تمرکز قوی بر مهاجرت نیروی کار ماهر طراحی شده است.

             
     

2 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خلیل احمد محمدی

شرایط جذب ان چگونه است
من اهل افغانستان هستم که فعلا در ایران زندگی میکنم من میتوانم شامل کار در استرالیا شوم یاخیر

Mustafa
1 ماه قبل

Hello sir/madam, I have read the notice and post that you have shared. I am 26 years old. I am ready and I accept your conditions.

مشتاق
مشتاق
1 ماه قبل

سلام من اهل افغانستان هستم فعلا درکشور دوم یعنی ایران بسرمیبرم چطور میتوانم دراین پروسه اشتراک کنم

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x