صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

زرداری در دیدار با توماس وست: اولویت پاکستان، افغانستان صلح‌آمیز و باثبات است

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان می‌گوید که افغانستان صلح‌آمیز و باثبات، برای پاکستان یک اولویت است.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان می‌گوید که افغانستان صلح‌آمیز و باثبات، برای پاکستان یک اولویت است.

پیک‌آفتاب: وزارت خارجه پاکستان روز گذشته ۱۹ سپتمبر، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که بلاول بوتو زرداری در دیدار با توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بر تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرده است.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در توییتی نگاشته است: “ملاقات با توماس وست، فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مورد نیاز به مشارکت مستمر بحث شد. افغانستان صلح‌آمیز، مرفه و باثبات برای همه شهروندان افغانستان، نه تنها برای افغانستان و همسایگان آن بلکه در کل برای جهان مهم است”.

در اعلامیه به نقل از وزیر خارجه پاکستان آمده است: “افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و مرفه در اولویت پاکستان است.”

وزیر خارجه پاکستان هم‌چنان، بر اهمیت تداوم تعامل بین‌المللی با طالبان برای صلح و ثبات پایدار در افغانستان و فراتر از آن تاکید کرد.

اعلامیه وزارت خارجه پاکستان تصریح کرده است: “وزیر خارجه با اشاره به چشم‌انداز بشردوستانه در افغانستان که سازمان ملل و آژانس‌های بین‌المللی هشدار می‌دهند که در زمستان‌های پیش‌رو بدتر خواهد شد، تاکید کرد که چنین سناریویی می‌تواند منجر به مهاجرت دسته‌جمعی پناهجویان شود و زمینه‌های مساعدی را برای بهره‌برداری تروریستان و افراطی‌ها در منطقه و جهان فراهم کند.”

از سویی هم وزیر خارجه پاکستان بر تلاش‌های تسهیل‌کننده این کشور در ایجاد اجماع منطقه‌ای در مسیر پیش‌رو در افغانستان، از جمله از طریق مکانیزم ترویکای گسترده، تاکید کرده است.

در اعلامیه وزارت خارجه پاکستان آمده است که توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان از تلاش‌های پاکستان در زمینه صلح و ثبات در افغانستان قدردانی و بر هم‌کاری‌های دوجانبه برای حل مشکلات منطقه و افغانستان تاکید کرده است.

وزارت خارجه پاکستان با نشر توییتی گفته است: “توماس وست، نماینده ویژه ایالات متحده برای افغانستان با وزیر امور خارجه، بوتو زرداری تماس گرفت”.

وزارت خارجه امریکا تاکنون در مورد این دیدار چیزی نگفته است.

پاکستان در حالی بر تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید دارد که از یک سال به این طرف طالبان را هیچ کشوری به شمول پاکستان به رسمیت نشناخته است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان بار دیگر خواهان گسترش سطح روابط نیک و هم‌کاری‌ها بین کابل و اسلام‌آباد شده بود.

وزیر خارجه پاکستان خواهان گسترش همکاری‌های بیشتر با افغانستان شد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x