صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نوشتن یک عمل سیاسی است؛ جایزه نوبل ادبیات سال 2022، به «آنی ارنو» اهدا گردید

مجمع نوبل موسسه کارولینسکای سویدن، جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۲۲ را به «آنی ارنو»، نویسنده فرانسوی اهدا کرد.

مجمع نوبل موسسه کارولینسکای سویدن، جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۲۲ را به «آنی ارنو»، نویسنده فرانسوی اهدا کرد.

پیک‌آفتاب: جایزه نوبل ادبیات سال 2022، به «آنی ارنو» نویسنده فرانسوی «به خاطر شجاعت و دقت بالینی که با آن ریشه‌ها، بیگانگی‌ها و محدودیت‌های جمعی حافظه شخصی را کشف می‌کند»، اعطا می‌شود.

آنی ارنو، برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2022، به نیروی رهایی‌بخش نوشتن اعتقاد دارد. کار او سازش‌ناپذیر است و به زبان ساده و تمیز نوشته شده است.

آنی ارنو با شجاعت زیاد و دقت بالینی، عذاب تجربه کلاس را آشکار می‌کند؛ شرم، تحقیر، حسادت یا ناتوانی در دیدن این‌که شما چه کسی هستید، او به چیزی قابل تحسین و ماندگار دست یافته است.

آنی ارنو، برنده جایزه نوبل ادبیات امسال، گفته است که نوشتن یک «عمل سیاسی» است و چشمان ما را برای نابرابری اجتماعی باز می‌کند. به قول خودش، او برای این منظور از زبان به عنوان «چاقو» استفاده می‌کند تا پرده‌های تخیل را از هم بدرد.

آنی ارنو، برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2022، در نوشته‌های خود به طور مداوم و از زوایای مختلف، زندگی‌ای را بررسی می‌کند که با تفاوت‌های شدید در رابطه با جنسیت، زبان و طبقه مشخص شده است. او بیش از 30 اثر ادبی نوشته است.

آنی ارنو، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2022، در سال 1940 به دنیا آمد و در شهر کوچک ایوتوت در نرماندی بزرگ شد؛ جایی‌که والدینش یک فروشگاه مواد غذایی و کافه ترکیبی داشتند. راه او تا نویسندگی طولانی و دشوار بود.

قرار است فردا جمعه هفتم اکتبر، برنده جایزه صلح نوبل سال 2022 معرفی گردد.

این در حالی است که روز گذشته پنجم اکتبر، مجمع نوبل موسسه کارولینسکای سویدن، جایزه نوبل کیمیای سال ۲۰۲۲ را مشترکاً به کارولین آر.برتوزی (امریکایی)، مورتن ملدال (دنمارکی) و کی.بری شارپلس (امریکایی) اهدا کرد.

جایزه نوبل کیمیای سال 2022، مشترکاً به «کارولین آر.برتوزی»، «مورتن ملدال» و «کی.بری شارپلس» اهدا گردید

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x