صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

دبیرکل سازمان ملل: دموکراسی در سراسر جهان در حال عقب‌گرد است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفته است که دموکراسی در سراسر جهان در حال پَس‌روی و عقب‌گرد است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفته است که دموکراسی در سراسر جهان در حال پَس‌روی و عقب‌گرد است.

پیکآفتاب: دبیرکل سازمان ملل امروز 15 سپتمبر، به مناسبت روز جهانی دموکراسی در توییتی نگاشته است که کارمندان رسانه‌ها با سانسور، توقیف و خشونت فیزیکی روبه‌رو هستند. گوترش افزوده است که بدون مطبوعات آزاد، دموکراسی نمی‌تواند دوام آورد. او در ادامه نوشته که زمان آن است تا برای اصول دموکراتیک بایستیم و از حقوق همه محافظت کنیم.

دبیرکل سازمان ملل در حالی بر مطبوعات آزاد در جهان تاکید کرده که به گفته خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای در افغانستان، آزادی مطبوعات زیر حاکمیت طالبان در افغانستان، بسیار محدود شده است. از سوی دیگر، طالبان اما گفته‌اند که به آزادی مطبوعات متعهد اند.

توماس نیکلاسون، فرستاده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان نیز روز 13 سپتمبر، در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت که خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در این کشور با بازداشت‌های خودسرانه و آزار واذیت روبه‌رو هستند که به گفته او پذیرفتنی نیست.

این در حالی است که ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر افغانستان روز ۱۲ سپتمبر، در ۵۱مین نشست شورای حقوق بشر این نهاد گفت: “با وجودی این‌که تمام افغانستانی‌ها در وضعیت دشواری قرار دارند، اما از عقب‌گرد خیره‌کننده زنان و دختران در زمینه‌های حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از زمان به قدرت رسیدن طالبان، به شدت نگران است و رویه‌های دموکراتیک جایش را به ترویج خشونت داده است”.

ریچارد بنت: جهان برای حل بحران انسانی در افغانستان ناکام است

ریچارد بنت: حمله روز گذشته، ادامه جرایم از سوی داعش است

ریچارد بنت: ظلم به گونه تکراری در افغانستان انجام می‌شود

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x