صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

در تابستان امسال، 4500 تن در آلمان به دلیل گرما جان باخته‌اند

براساس تخمین انستیتوت صحی رابرت کخ آلمان، در تابستان امسال در این کشور حدود ۴۵۰۰ تن بر اثر گرمای هوا جان باختند. سال گذشته موارد مرگ‌ومیر مرتبط با گرما، ۱۹۰۰ مورد بوده است.

براساس تخمین انستیتوت صحی رابرت کخ آلمان، در تابستان امسال در این کشور حدود ۴۵۰۰ تن بر اثر گرمای هوا جان باختند. سال گذشته موارد مرگ‌ومیر مرتبط با گرما، ۱۹۰۰ مورد بوده است.

پیک‌آفتاب: بنابر این آمار، مرگ‌ومیر مرتبط با گرما در سال روان تقریباً در سطح مشابه با سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ بوده است. در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۹۰۰ تن و یک سال پیش از آن، ۳۶۰۰ تن در نتیجه گرمای شدید جان باخته بودند.

این بررسی نشان می‌دهد که هرچند در جنوب آلمان هفته‌های گرم بیش‌تری وجود داشته است، اما بیش‌ترین موارد مرگ‌ومیر مرتبط با گرما در این مناطق رخ نداده است. در مناطق جنوبی آلمان در تابستان امسال حدود ۱۴۰۰ تن در اثر گرمای شدید جان باخته‌اند. این رقم در مناطق غرب آلمان حتی حدود ۲۰۰۰ تن بوده است. در سال ۲۰۱۸ نیز چنین بوده است.

نویسندگان این ارزیابی، احتمال می‌دهند که “یکی از دلایل این تفاوت احتمالاً سازگاری بهتر با گرما در مناطقی بوده است که در آن‌ها در گذشته نیز تابستان‌های گرم‌تری وجود داشته است”.

دلایل مرگ‌ومیر ناشی از گرما متفاوت است، از گرمازدگی گرفته تا مشکلات پیچیده صحی قبلی مانند بیماری‌های قلبی عروقی یا ریوی. از این‌رو ثبت رقم کلی موارد مرگ ناشی از گرمای هوا، دشوار است.

کارشناسان این آمار را براساس موارد فوتی و دمای اندازه‌گیری شده در آلمان تخمین زده‌اند. موارد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا از این آمار مجزا ساخته شده است.

بر بنیاد نتایج این بررسی، تابستان سال ۲۰۲۲ در آلمان، براساس معدل طولانی‌مدت آفتابی‌ترین و چهارمین گرم‌ترین تابستان از زمان آغاز ثبت دمای هوا بوده است.

در سال ۲۰۲۲، هفته‌های گرم بیش‌تری در مقایسه با تابستان ۲۰۱۸ وجود داشته است.

نویسندگان این ارزیابی نوشته‌اند: “می‌توان فرض کرد که به دلیل تغییرات اقلیمی در آینده نیز دوره‌های گرما در آلمان افزایش یابد که می‌تواند خطرات سلامتی گسترده‌ای را به همراه داشته باشد”. به گفته آن‌ها، نظارت سریع می‌تواند به شناسایی خطرات و انجام اقدامات به موقع کمک کند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x