صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

روش جدید ثروت‌مند شدن؛ یک زوج هندی، دو خانم را به خاطر سرمایه‌دار شدن کُشتند

پولیس هند روز گذشته ۱۲ اکتبر، گفت که سه تن را به اتهام کشتن دو زن به عنوان «قربانی انسانی» برای ثروت‌مند شدن بازداشت کرده است.

پولیس هند روز گذشته ۱۲ اکتبر، گفت که سه تن را به اتهام کشتن دو زن به عنوان «قربانی انسانی» برای ثروت‌مند شدن بازداشت کرده است.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری فرانسه با نشر گزارشی به نقل از پرامود کمار، سخنگوی پولیس هند گفته است: “زوجی که دچار مشکلات مالی بودند، ۳۰۰ هزار روپیه هندی به محمد شفیع که خود را ساحر تعریف کرده است، داده‌اند تا دو زن را در مراسم جداگانه قربانی کند.”

به گفته پولیس، محمد شفیع به این زوج، بگوال سینگ و همسرش لیلا، که از ایالت جنوبی کرالا هستند، گفته بود که “قربانی انسان‌ها، راهی به سوی ثروت‌های بزرگ است.”

شفیع که پولیس او را «منحرف جنسی» توصیف کرده و قبلاً به تجاوز جنسی متهم شده بود، نخستین قربانی را در ماه جون به بهانه ایفای نقش در یک فیلم محلی به خانه بگوال سینگ برده و «قربانی» کرده است.

از سوی دیگر، دادستان‌ها می‌گویند پس از آن‌که این زوج از تغییر نکردن ثروت‌شان شکایت کردند، شفیع آنان را متقاعد کرد که در دومین قربانی در ماه سپتمبر شرکت کنند.

کمار گفت: “ما از قبل در حال بررسی قضیه اولین زن گم‌شده بودیم که متوجه شدیم آخرین مکان موبایل زن دومی که در ماه سپتمبر ناپدید شد نیز در اطراف خانه این زوج بود.”

هر دو زن قربانی با فروش سیار و خانه‌به‌خانه تکت‌های لاتری امرار معاش می‌کردند. اجساد قطعه قطعه شده آنان در حویلی این زوج دفن شده بود. پولیس اکنون در حال بررسی است که آیا شفیع در موارد دیگری نیز دست داشته است یا خیر.

همسایگان سینگ به روزنامه هندوستان تایمز گفتند که “برای آن‌ها مشکل است که باور کنند سینگ طرف قتل‌های وحشت‌ناک بوده است”.

سینگ نیز خود را طبیب سنتی خوانده و گوپان یکی از همسایگان او گفت: “بسیاری از مردم برای درمان شکستگی‌ها، ضربه خوردگی و سایر بیماری‌هایی از این قبیل به این‌جا می‌آمدند. ما هرگز به چیز بدی مشکوک نبودیم و او نیز خوش اخلاق بود.”

کارشناسان می‌گویند که اعتقاد به سحر و غیب‌گویی در بسیاری از مناطق قبیله‌ای و دورافتاده هند، جایی که حوادث قربانی انسانی گهگاهی گزارش می‌شود، هم‌چنان رایج است.

اوایل ماه جاری دو مرد به اتهام قتل یک کودک شش ساله در دهلی‌نو بازداشت شدند.

این دو مرد که کارگران ساختمانی بودند، به پولیس گفتند که آن‌ها تحت تاثیر نشه چرس این کودک را به عنوان قربانی به شیوا، خدای هندوها، برای ثروت‌مند شدن قربانی کرده‌اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x